UUDISED

ELVA VALD ANDIS ÜLE KOGUKONNAVALDKONNA JA KAUNITE KODUDE TUNNUSTUSED

Täna toimus Rõngu rahvamajas Elva valla Külade Kärajate kokkusaamine, kus anti üle valla kogukonnavaldkonna ja kauni kodu tunnustused. Üritusele olid kohapeale kutsutud vaid tunnustuste nominendid, kõik huvilised said üritust jälgida otseülekande kaudu.

Aasta küla tiitli sai Rannu alevik. Rannu külade seltsi lõid ettevõtlikud Rannu inimesed 2017. aastal ning selle kolme tegutsemisaasta jooksul on selts näidanud ennast elujõulisena ning toonud piirkonda investeeringuprojekti rahasid. „Samuti on selts algatanud ja korraldanud koostöös Rannu rahvamaja ning Rannu pere- ja noortekeskusega mitmeid toredaid ettevõtmisi ja ühisüritusi,“ sõnas abivallavanem Marika Saar.

Külarahvas peab ise olulisemateks saavutusteks Rannu külaplatsile LEADER projektimeetmest varjualuse ehitamist ja välijõusaali rajamist. Rannu külarahvas on korraldanud mitu aastat Rannu Jüriööjooksu ning Jaanipäevaüritusi, samuti aastavahetuse vastu võtmist. „Sel aastal korraldati Maal elamise päeval Rannus ka hoidiste konkurss ning küla tegutseb heatujuliselt ja positiivse lähenemisega,“ kirjeldas Saar.

Aasta kogukonna edendaja on Anne Udeküll. Anne Udeküll juhendab tantsurühma Mathilde, Vikerkaar ning ka rahvatantsurühma Helles, milles ta ka ise tantsib. Sel aastal kutsus ta kokku ka võimlejate rühma. „Peale erinevate tantsurühmade juhendamise korraldab ta kogukonnas ka tähtpäevalisi üritusi ning koostab neile kavasid. Anne on tõeline näide sellest, kuidas kogukonda isetegevuse ja kollektiivide kaudu edendada,“ rääkis abivallavanem Saar.

Elva valla 2020. aasta kauni linnakodu tiitli sai Anne Kalinina kodu, mis asub Elvas Mahlamäel. Elva vallaarhitekt Jaanika Saar ütles, et Anne Kalinina on suur taaskasutaja ning tema metsa servas asuvast „võluaiast“ leidub igal nurgal üllatavaid detaile. „Sealt leiab näiteks portselankannust linnumaja, kübaraga mannekeeni kõrreliste vahel ja lilledega kaunistatud trooni. Tähelepanu väärib seegi, et suure osa taimedest on Anne toonud oma koju metsast,“ kirjeldas Jaanika Saar. Kaunist linnakodust ei puudu ka väike tarbeaed ja veesilm.

Anne Kalinina kodu

Elva valla 2020. aasta kauni maakodu tiitli sai Birgit ja Alari Arraku kodu, Loku talu Neemiskülas. Birgit ja Alari Arrak on kodu kujundanud täpselt nii, et nende lastel oleks seal tegevust, kuid sealsamas oleks ruumi ka vanematele vaikuse ja ilu nautimiseks. „Perenaisel on võrdlemisi suur tarbeaed ning kõik taimed kasvatab ta oma perele ise. Hoonetest huvitavaim on vana talu palkidest tehtud suitsusaun, mida kasutatakse väga tihti,“ kirjeldas vallaarhitekt Jaanika Saar.

Birgit ja Alari Arraku kodu

Talu peremees on lastele mänguväljaku ise ehitanud ning mitmetonnisele kivirahnule on laste jaoks kinnitatud ronimisseina elemendid. „Perenaise käsul on mitmeid suuri kive ja kivihunnikuid mööda talumaad ringi paigutatud ja neist ühe otsas võib näha ka vanade põllutööriistade näitust.“ Peale selle on Loku talus kolm lammast, kaks kääbuskitse ning kass ja kanad. „Põnev on selle talu puhul seegi, et seal on abihoone seinale ehitatud oma maja ka putukatele,“ lisas vallaarhitekt.

Perekond Arrakute putukatemaja

Peale selle tänas Elva vallavalitsus Elva valla tänukirja ja Elva valla saadiku pusaga Rena Tiganikku, Greta Tiganikku, Tiiu-Triin Tamme, Terle Tamme ja Renaldo Aarnat hooliva ja julge käitumise eest selle aasta septembris, Arbi järve ääres, kui nad läksid appi hädaohus olevale inimesele.

Elva valla kauni kodu tunnustuse pälvinud esitatakse ka 2021. aasta kevadel „Kaunis kodu 2020“ maakondlikku vooru.

Elva valla kauni kodu konkurssi korraldati teist korda, konkursile laekus sel aastal kokku 8 nominenti. Sel aastal ei antud nominentide nappuse tõttu välja kauni ehitise ja kauni avaliku ruumi tiitlit.

Nii Elva valla kogukonnavaldkonna aunimetuste laureaadid kui ka Elva valla kauni kodu laureaadid valisid välja vallavalitsuse moodustatud komisjonid.

Traditsiooniliselt antakse kogukonnavaldkonna tunnustused üle Ühisnädala raames, mis on üle-eestiline kodanikualgatust ja kodanikuühiskonda tutvustav nädal.

Näita rohkem

Seotud artiklid

Üks kommentaar

KOMMENTAARIUM

Back to top button