UUDISED

ELVA UUDISTE ESIMESED KÜMME PÄEVA: OOTUSI ÜLETAVAD LUGEJANUMBRID

Elva Uudiste esimesed kümme tegutsemispäeva tõid ühest küljest üle ootuste kõrged lugejanumbrid (tänase seisuga üle 23 tuhande külastuse)- portaali jälgijate arv tõusis mõne päevaga tuhandetesse. Nii vaadati Elva Uudiseid reedel, 13. märtsil 3742 korral, neist unikaalseid vaatajaid 1654. Laupäeval, 14. märtsil tõusid vaataja- ja lugejanumbrid 5774-ni ning nendest oli unikaalseid vaatajaid 3649.

Enim vaadatud looks on siiamaani olnud „OMAVOLI: POLITSEI SULGES VALITSUSE KORRALDUSELE VIIDATES ELVA PUBID, KORRALDUS SEDA EI NÕUA“, mida on vaadatud tänaseks päevaks 5470 korda. Talle järgneb videointervjuu Toomas Järveojaga „ELAME PÄEV KORRAGA“, mis on saanud 3241 vaatamist. Edasi olid vaatajanumbrid küll tagasihoidlikumad, kuid seegi on loomulik, sest sekka tuli rutiinsemaid teateid, mis ehk nii suurt meeleerutust ja konflikti ei pakkunud. Kuid uudistekajastuses ongi oluline stabiilsus ja harjumuste tekitamine. Tore on ka näha, et antud perioodi jooksul on järjest suurenenud aktiivsete ehk pidevalt külastavate lugejate osakaal.

Vaatamiste arv kümne päeva lõikes

Kahtlemata on kõrgete lugejanumbrite puhul mängus ridamisi ühekordseid faktoreid: uus ollakse vaid kord ja siis on uudishimu kergem äratada. Teine ja ehk veelgi olulisem faktor on see, et koroonaviiruse levik tekitas ühelt poolt inimestes keskmiselt märksa kõrgema huvi uudiste vastu, lisaks tekkis paljudel sulgemiste-kodukontorite-koduõppe tõttu rohkem aega arvuti taga olla kui muidu kevadisel ajal kombeks. Meil läks hästi, sest kogenud ajakirjaniku Vambola Paavo ja mitmekülgse meediahuviga elvalase Raido Paursoni abil suutsime ideed ka edukalt lugudeks vormistada.

Elva Uudiste avamispidu, mis viiruseuudiste mõjul jäi algselt kavandatust väiksemaks, osutus sisuliselt viimaseks Elva kultuurisündmuseks enne eriolukorra piirangute jõustumist ja hilisemat täiendavat tingimuste karmistumist. Kuid kohal oli inimesi nii vallavõimu juurest, ettevõtjate seast kui ka Elva Gümnaasiumist ja ka kiriku poolelt. Õhtu möödus meeldivas atmosfääris vahuveini ja suupistete saatel ning seda tegi lauluga põnevamaks Narvast pärit andekas lauljatar Anne Kalinen, kelle repertuaar ulatus džässist popini. Kuna praegu on esituskunstnikel aeg, mil nad vahendavad oma kunsti pigem video kaudu, siis siin teile kaks videot Anne esinemisest!

Portaalil on nüüd kaks olulist ülesannet, mida eriti tuleks rõhutada: dialoogi saamine valla elanikega, et tagada pidev ideede ja uudiste juurdevool. Ja teiseks, suhtlus reklaamiandjatega. Elva Uudised on kahtlemata parim ja otseseim tee Elva valla elanikuni ning ühtlasi loodame pakkuda soodsaimat hinna ja kvaliteedi suhet.

Jah, reklaamiturul pole meediaettevõtetele hetkel just parimad ajad, pigem vastupidi. Kuid küll hajuvad ka praegused pilved ja ettevõtjad on tegelikult ooteseisundis. Elva Uudised tegutsevad Jah, paljugi meie praeguses tegevuses on veel sellist, mida tuleks parandada. Aga antagu meile veidi aega õppida ja vigu parandada. Kuid ennekõike soovin rõhutada: portaal saab olla selline, milliseks tema lugejad ta teevad oma tagasisidega!

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button