SELTSKOND

ELVA KOOLINOORED HAKKAVAD LOHVIKUS PAKKUMA JÜRI RATASE NIPPIDE JÄRGI TEHTUD JUUSTUSAIA PAKKUMA

Oma sellenädalasel kohtumisel Elva valla ettevõtjatega külastas Riigikogu esimees Jüri Ratas ka 1. maist Arbi järve kaldal avatavat noorte kohvikut Lohvik. Kohtumise käigus avaldas Jüri Ratas koolinoortele oma juustusaia retsepti, mis kõige kriitilisemal koroona ajal Stenbocki majas pikki tööpäevi teinute hulgas populaarseks kõhutäiteks oli. Noored said Riigikogu esimehelt loa lisada palju austajaid kogunud juustusai oma kohviku menüüsse ning alates 1. maist saavadki seda kõik Elvas Arbi järve kaldal avatavas kohvikus Lohvik proovida.

Kohvik Lohvik on Elva ärilabori programmi esimene “lapsuke”, koolinoorte päris oma kohvik. Ärilabori 7-kuulise mentorprogrammi raames õpivad noored kõike, mida kohviku rajamiseks ja pidamiseks vaja ning panevad õpitud teadmised kohe suvel ka praktikasse. Noortekohviku programmis osalevad 12-16 aastased noored Elvast, Rõngust, Tartust ja Tallinnast, keda huvitavad ärilise maailma erinevad võimalused. Projektis osaleb ligi kakskümmend noort, kelle jaoks kohvik on kui äri ehitamise ja kogemise labor.

Programmi eesmärk on anda noortele ettevõtluskogemus ja võimalus teenida suvel kohvikus töötades taskuraha päris enda ärist. Kogu kohviku tegevus: turundus, menüüd, vajalik sisustus ja kauba tellimine on jagatud noorte vahel.

“Ekspeaministri külaskäik on noorte kohvikule Lohvik suur au ja tunnustus,” ütleb programmi algataja ja mentor Priit Lavits ning lisab, et elevust ja positiivset särinat jagus lastel pärast delegatsiooni lahkumist veel mitmeks tunniks. Jüri Ratas kiitis projektis osalevate noorte valmistatud vahvleid ja keeksi ning alles tööelu alustavate noorte kõrget teeninduse taset ja teotahet. Lisaks tekkis Jüri Ratasega vestluse käigus mitmeid  häid mõtteid, mida suve jooksul ellu viia.

Kohvik Lohvik on külastajatele avatud 1. maist ja lisaks kohvikule tegutseb laste eestvedamisel sealsamas Arbi järve kaldal ka SUP-laua rent.

Täpsem info facebookis: https://www.facebook.com/KohvikLohvik/

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button