UUDISED

ELVA KOOLI REMONDIPLAANID PANDI SEISMA. REIN ABEL: „OLIME JUBA KEVADEL VEENDUNUD, ET KOLME MILJONIGA NII SUURT PROJEKTI TEHA EI SAA“

Ehitushindade tõus annab tunda ka Elva avalike objektide ehitamisel. Äsja teatas Elva vallavalitsus Puiestee tänava gümnaasiumihoone hanke kehtetuks tunnistamisest, sest kõik pakkumised ületasid vallavalitsuse poolt kavandatud vahendeid, seda vähemalt 1,2 miljoni euro jagu. Seisak tähendab, et vallavalitsus loodab projekti odavamaks teha. Uute plaanide kohaselt võiks ehitus alata 2023. aastal ja kool uksed uuendatud kujul lahti teha 2024. aasta 1. septembril.

Hanke raames laekus pakkumisi  koguni viis, kõigi maksumused jäid vahemikku 5,7 miljonit – 7,4 miljonit eurot. Puudujääva raha leidmine on osutunud valla jaoks üle jõu käivaks. Ettevõtja ja vallavolikogu liige Rein Abel ei olnud sugugi üllatunud, et hange ebaõnnestub. “Olime juba kevadel veendunud, et kolme miljoniga nii mahukat projekti teha ei saa,“ sõnas Abel. „Seda oleks pidanud kohe kohendama ja proovida kärpida sealt, kus võimalik on.” Uue projekti õnnestumise puhul loodab Rein Abel aga, et alustatakse ehitustöödega juba suvel, mitte nagu tänavu, mil ehitusplaanid lükkusid sügisesse.

Vallavalitsuse uus plaan on aga koos projekteerimisega üle vaadata võimalikud kokkuvõtmise kohad, olulisem muudatus tuleb teha aga õuealas ning tõenäoliselt sealt leitaksegi need kokkuhoiu kohad, rääkis Elva vallavalitsuse arendusnõunik Margus Ivask lootusrikkalt Elva Valla Raadios.

“Plaanis on kool renoveerida seestpoolt ja mitte ainult, vaid Elva puhul puudutab see ka mitmeid ridu spordiklubisid, kes kooli allkorrusel tegutsevad,” kõneles Ivask. Ent mitte ainult kooli renoveerimine pole tulevikus plaanis, vaid ka teisi olulisi asju on arutamisel. “Elvas oodatakse ujulat juba 20 aastat, samuti on suur projekt kergliiklusteede jaoks, kus saaks erinevaid aktiivseid tegevusi teha,“ nentis ta.  

Elva vallavolikogu liige, treener ja õpetaja Marek Pihlak kooli ümber ehitamisese edasi lükkumise pärast murtud pole, sest aasta kannatab ikka ära. “Kooli oleks ruumi juurde vaja,“ osutab Pihlak.

„Spordisaalis on väga suured akustilised probleemid ning põrandal on samuti paremad ajad möödas.” Samuti loodab Pihlak, et kooli mööbli võiks ka välja vahetada, juhul kui see mahub projekti raamesse. Kooli õppetöö jätkub algaval 2022/2023 õppeaastal Elva gümnaasiumi Puiestee tänava hoones tavapäraselt.

Näita rohkem

Seotud artiklid

Üks kommentaar

KOMMENTAARIUM

Back to top button