UUDISED

ELVA KIRJAMEESTE PINK ON LAGUNEMAS, VALD EI OSKA EDASIST VEEL KOMMENTEERIDA

Elva Arbi järve ääres seitse aastat seisnud kohalikele kirjameestele pühendatud pink on aja poolt räsitud – kirjameeste nimed on kulunud ning mõne koha pealt on puit mädanenud. Hetkel ei oska valla esindajad veel öelda, kas pink asendatakse või restaureeritakse.

Kui Elva päritolu kirjameestele pühendatud pink 2013. aasta juulis paika pandi, tuli kohale kõnelema kirjandusteadlane Rein Veidemann, laulis meeskoor. Kultuuritegelaste mälestust jäädvustama pidanud pingi annetas Baltic Loghouses juht Aare Metsaluik. Pingil oli kujutatud ligikaudu 40 Elvaga seotud kirjamehe- ja naise nime.

Kuid tänaseks on istumispaik oma võlu kaotanud ning Arbi järve kõrgel kaldal asetseb  vananenud, lagunenud ja ebamäärast värvi iste. Vallaarhitekt Jaanika Saar kommenteerib olukorda: „Kirjameeste pink on omaette kunstiteos. Paraku hakkab pingi eluiga otsa saama, sest põhikonstruktsioon on puidust ning see on kahjustunud.“

„Peame teemat arutama pingi autoriga, kas konstruktsioone on mõistlik asendada või paigaldatakse Elvale väljatöötatud tunnustuspingi eeskujul uus pink, kuhu lisatakse kirjameeste nimed,“ kirjeldab Saar pingi edasist saatust.

Lõpetuseks lisab arhitekt, et Elval valmimas sarnaselt teiste linnadega (Haapsalu, Viljandi, Pärnu) tunnustuspinkide kontseptsioon. Kontseptsioon paneb paika reeglid, mille järgi saab edaspidi Elva vallas paigaldada tunnustuspinke. See kontseptsioon läheb ettepanekute tegemiseks komisjonidesse arutamiseks.

Näita rohkem

Seotud artiklid

Üks kommentaar

KOMMENTAARIUM

Back to top button