UUDISED

ELVA KESKVÄLJAKUT KAJASTATI PÕHJALIKULT ETV SAATES “AASTA ARHITEKTUURIPREEMIAD 2020”

Elva keskväljakut, mis valmis riigi raha toel projekti “Hea Avalik Ruum” raames Eesti Vabariigi sajanda aastapäeva puhul ja mis sai Eesti Arhitektide Liidult värskelt kaks preemiat, kajastati põhjalikult ja positiivselt ETV saates “Aasta Arhitektuuripreemiad 2020”.

Arhitektuurižürii üks liikmeid Elo Kiivet tõi saates välja, et Elva võit keskväljakute kategoorias oli üsna veenev, sest Elva keskväljak sobitus hästi ümbritsevasse keskkonda ega surunud end ümbrusele peale. Ka mainis Kiivet, et keskväljaku rajamine on avaliku ruumi kasutust tõstnud.

Keskväljaku külastaja on ehk näinud punakaid, lillesarnaseid suuri lampe. Saatest selgus, et tegu on moonidega. “Moonid olid vahva element, mis tooks elevust platsi. Suurte moonide mõte oli, et oleks alguspunkt, kogunemispunkt, mis oleks visuaalselt kaugele näha – saame Elvas kokku, saame kokku moonide all!” kirjeldas oma ideid projekti üks autoreid Diana Taalfeld.

Kaasautor Ülle Maiste selgitas, et projekti autoreile oli inspireeriv keset linna paiknev Arbi järv, mis seni oli jäänud mõnevõrra vähemärgatavaks. “Kesk tänav on järvest 200 meetri kaugusel, aga vanas linnaruumis ei tajunud, et see järv on nii lähedal,” selgitas Maiste. “Meie jaoks oli suur probleem, et elu oli liikunud siit Kesk tänava ja Arbi järve äärest Tartu- Valga maantee äärde Konsumi juurde. Inimesed sõitsid autoga Konsumi juurde ja tegelikult siin rahvas väga ei liikunud. Samas siin paiknevad ühiskondlikud hooned, vallamaja, kultuurikeskus on siin. Meie ülesanne ongi see linn tuua tagasi linnakeskusesse.”

Diana Taalfeld usub, et väljaku tugevusteks on tema mitmekülgsus: väljak jaguneb tsoonideks. Elva keskväljakul on esindustsoon, laste tsoon, loodusnautimise ja järvetsoon. “Mulle tundub, et see on tekitanud kasutusmugavuse ja tegevused,” rääkis Taalfeld.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button