UUDISED

ELVA JAAMAHOONE JUURES HAKKAB KÄIMA TURVAPATRULL

Kuna häda joodikute ja nende mahajäetava taaraga on Elva jaamahoones muutunud püsivaks, on raudteejaama maja haldav SA Elva Kultuur ja Sport kutsunud endale appi turvaettevõtte.

Turvafirma G4S patrullekipaaž hakkab jaamahoonet valvama igapäevaselt, esialgu tehakse leping kuuks ajaks ja see läheb maksma 600 eurot. Patrull pole küll sajaprotsendiliselt kohal, kuid hakkab pidevalt hoonel silma peal hoidma. Lisaks on jaamahoones ka videovalve.

SA Elva Kultuur ja Sport juhataja Ivi Tigane selgitas, et jaama ümbruses kipub kogunema mitmeid joobes seltskondi, kelle käitumine ja tegevus ei ole avaliku korraga kooskõlas ja häirib ümberkaudseid. Eelmisel nädalavahetusel purustati ka perroonipoolse ukse üks klaasiruut.

Korrarikkujate vaigistamiseks politseile helistamise tulemused jäävad aga poolikuks, mistõttu oleks vaja püsivamat valvet, mis kogunejatel end liiga rahulikult tunda ei laseks. Ise joodikute korrale kutsumine kipub aga muutuma aja- ja närvikulu nõudvaks.

Ivi Tigane tuletas meelde, et jaamahoone ümbruses alkoholi tarbimine on korrarikkumine ja kutsus üles häirivast käitumisest märku andma.   

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button