UUDISED

ELVA HAIGLA HAKKAB LIIGESEID RAVIMA KUNI 150-KRAADISE KÜLMAGA

Lõuna-Eesti perearstid tutvuvad täna Elva Haiglas äsja soetatud ülikülmaravi seadmega, mille seansid on eriarsti saatekirjaga patsientidele tasuta. Masin tohterdab vaevatud liigeseid kuni 150-kraadise külmaga.

„Tänu uutele seadmetele ja Tervisekassaga sõlmitud lepingule saame lisaks edukatele sportlastele tõhusalt aidata ka tublisid tööinimesi ja pensionäre, kellele paarkümmend seanssi kestev ravi oleks liiga kulukas,“ ütles Elva Haigla juhataja Peeter Laasik. Traumade, liigeshaiguste, väsimuse ja depressiooni raviks mõeldud seadme kasutusvõimalusi -120 C juures selgitab perearstidele Lääne-Tallinna Keskhaigla reumatoloog Tõnis Päi, kes tegeleb ülikülmaraviga juba üle kolmekümne aasta.

DOKTOR: KÜLM RAVIB KA VAIMU

„Ülikülmakambri ravi koos füsioteraapiaga on eelkõige soovitatav hulgiliigeskaebustega patsientidele. Ravi on tulemuslik ka vaimse tervise probleemide korral. Meil käinud vaimse tervise probleemidega patsientidel on reeglina hästi läinud,” rääkis Tõnis Päi. Elva Haigla ja Tervisekassa vahel sõlmitud lepingu alusel kaetakse patsiendi ülikülmaravi kulud ravikindlustusmaksust, eriarsti saatekirjaga patsient ise maksma ei pea. Elva Haigla raviüksusele Tartus ja Elvas tarnis seadmed Weissmed OÜ maksumusega ligi 70 000 eurot.

KUNI KAKS MINUTIT PAKAST

Ülikülmaravi on tugeva põletikuvastase toimega ja valuvaigistav protseduur kestab 20 sekundit kuni paar minutit. Selle aja jooksul hoitakse temperatuuri vahemikus -110 C  kuni -150 C.  Ülikülmaravi seanss leevendab nii valutavaid liigeseid kui ka meeleseisundit, sest külm toimib üle kesknärvisüsteemi. Leevenevad selja- ja liigesevalud, liigesepõletikud, vähenevad astmavaevused. Külma vahetu toime kestab kuni viis tundi. Ravikuur koosneb reeglina kuni 20 seansist, mille toime kestab kuni poolteist aastat. 

Ülikülmaravi hakati kasutama Jaapanis 1970. aastate lõpul. Eestis alustas dr Tõnis Päi ülikülmaraviga 1988. aastal. Praegu on ülikülmaravi väga populaarne Saksamaal, kus töötab sadakond kambrit, samuti Poolas. Lisaks Elva Haiglale osutavad ülikülmaravi teenust Tervisekassa raha eest Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja Pärnu Haigla.

Elva Haigla pakub arstiabi rohkem kui 23 000 inimesele Elva vallas, Tartumaal Nõo ja Kambja vallas ning Valgamaal Otepää vallas, raviüksus töötab samuti Tartus.

Vaata täna, reedel kell 13 otseülekannet dr Tõnis Päi esitluselt: https://youtu.be/LaZ39OS9NcY

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button