SPORT

EESTI MEISTRIVÕISTLUSTELT ELVALE KAKS KULDA JA HÕBE

Vaatamata spordivõistlustele seatud piirangutele õnnestus Eesti meistrivõistlused õhkrelvadest laskmises siiski kavandatud ajal ja viisil ära pidada. Püssi ja püstoli laskuritest kogunesid edetabeli 20 paremat laskurit Saku uude spordihoonesse ning liikuva märgi laskurid Tartumaa Tervisespordikeskusesse uue Sius seadme taha.

Hillar Loot – Eesti meister
20+20 lasku mix harjutuses.
Foto: Elva Laskespordiklubi

Esimesena alustasidki liikuva märgi laskurid, lastes laupäeval 6. veebruaril 30 lasku aeglaselt ja 30 lasku kiirelt liikuvasse märki. Päeva parima summa 541 silma lasi traditsiooniliselt meestele ette Heili Lepp. Kangema soo esindajatest asusid liidriks Toomas Hallik Männikult ja kodutiirus võistlev Hillar Loot võrdse 513 silmaga. Et selgitada poolfinaalipaare, tuli esikoha peale korraldada ümberlaskmine, mille meie mees kahjuks kaotas. Sama kurvalt lõppes ka tema poolfinaal Hellar Sile vastu ja tasavägine duell Viimsi laskuri Jaanus Muguga pronksimatšis. Männiku meeste finaalist väljus Eesti meistrina härra Hallik.

Marianne Tavits (vasakul) ja Marleen Riisaar. Foto: Elva Laskespordiklubi

Naiste kolm osavõtjat pidasid ka reeglitest kinni ja selgitasid medalivõitjad finaallaskmistega. Kuna Heilile poolfinaalis vastast ei olnud, siis jäi ta seda ootama teisest paarist, kus põhiharjutuses Marianne Tavitsast 143 silma rohkem lasknud Liivika Breivel ootamatult meie multitalendile kaotas. Finaalis uut üllatust ei juhtunud ja nii võitis Marianne oma esimese individuaalse Eesti meistrivõistluste hõbeda liikuva märgi laskmises.Teisel päeval oli küll Heili Lepp 20+20 lasku mix harjutuses taas meestest täpsem, lastes meistriks tulles 357 silma, kuid vähemalt Elva meeste au päästis Hillar Loot, kes tuli aastase vaheaja järel jälle selle harjutuse Eesti meistriks 340 silmaga.    

Marianne aga ei jäänud loorberitele puhkama ja läks medalilisa püüdma pühapäeval Saku spordihalli tulejoonel oma trumpalal naiste õhupüssi harjutuses. Seekord jäi veel veidi puudu. Põhiharjutuses püstitas ta uue isikliku rekordi 617,4 silmaga ja pääses sellega viiendana finaali. Sellega aga ei püstitanud ta Elva klubi rekordit, sest mõni minut varem lõpetas laskmise Marleen Riisaar ja tema uus rekord on nüüd 618,6 silma. See oli päeva kolmas tulemus. Kaugele ei jäänud Katrin Smirnova 619,9 silmaga, kuid uue Eesti rekordi püstitanud Valeria Matšeli maailma tippklassi tulemus 630,2 silma on heaks eesmärgiks meie tüdrukutele tulevikus. 

Finaalis võtsid aga algusest peale medalikohad kontrolli alla Narva laskurid ja kuigi meie noored koos Susanna Sulega olid tihdalt kannul, siis pudeneti ükshaaval konkurentsist. Nii jäi Marleen kuuendaks, Susanna viiendaks ja Marleen neljandaks.” Selle lause lõpus peaks olema Marianne, kes saavutas neljanda kohta. Marleen jäi jätkuvalt ainult kuuendaks ning kahele kohale ei tulnud.

Meeste õhupüssi finaali eel oli selge soosik põhilaskmisel järgmist võistlejat 12,5 silmaga edestanud Meelis Kiisk, kes sellest aastast alates esindab Elva Laskespordiklubi. Finaalis aga hakkasid talle kõvasti vastu noored Narva laskurid Mihhail Ivanov ja Roman Lomonossov. Viimastel laskudel Meelis ei eksinud ja lõpuks eestas ta Ivanovi 2,2 silmaga, tulles kolmandat aastat järjest Eesti meistriks.

Esikolmik meeste õhupüssi harjutuses. Vasakult Mihhail Ivanov, Meelis Kiisk ja
Roman Lomonossov. Foto: Elva Laskespordiklubi

Sama saavutusega tuli toime ka meeste õhupüstoli finaali kindla edumaaga võitnud Peeter Olesk Kaitsejõudude Spordiklubist. Tema hegemooniat oleks suutnud väärata ehk vaid meie Reijo Virolainen, paraku pakaselise Puhja taluõuel ei käivitunud selle auto mootor, millega ta kavatses hommikul Sakku sõita. Nii sai seekord hõbemedali Tarmo Tui Männikult ja pronksmedali eelmisel päeval liikuva märgi harjutuses ebaõnnestunud Arles Taal Viimsist.

Naiste püstoli harjutuses läksid Elvast finaali kohta nõudlema Kristina Kiisk ja Anni Käärst. Kõik kulges plaanipäraselt, kuni viimase veidi viltuse seeriaga langes Kristina kümnendaks ja Anni kahe viimasega 13. kohale. Finaalis võtsid kõik medalid Eesti juunioride koondise liikmed, kulla Aleksandra Moissejeva Narvast, hõbeda Alina Kovaljova Männikult ja pronksi Elerin Ross Ülenurme GSK Tamme kooli filiaalist. 

Lõplikud võistluste protokollid leiad Tulemuste leheküljelt.

Teksti koostas: Karl Kontor (Elva Laskespordiklubi)

Näita rohkem

Seotud artiklid

2 kommentaari

KOMMENTAARIUM

Back to top button