UUDISED

EESTI 200 ÜKS EESMÄRKIDEST ON KERGLIIKLUSTEEDE VÕRGUSTIKU ARENDAMINE ELVA VALLAS

Eile avaldas erakond Eesti 200, kelle Elva valla eesotsas on endise Konguta vallavolikogu esimees Märt Meesak, et Eesti 200 kavatseb sügisel toimuvatel kohalike omavalitsuste valimisel kandideerida Elva vallas täisnimekirjaga. Uurisime Märt Meesakult, mis on Eesti 200 täpsemad plaanid Elvas ning mida peaks praegune vallavalitsus teisiti tegema. Meesaku sõnul on Eesti 200 peamine eesmärk valla kaasajastamine ja kaugemate plaanide paika seadmine.

Märt Meesak on ka varem kandideerinud ja varasema Konguta vallaga pikalt seotud olnud. Ühinemise lepingu ajal oli ta volikogu esimees ja mäletab enda sõnul ka ühinemislepingu protsessi käigus olevaid kokkuleppeid ja arutelusid, kuidas Elva vald peaks tulevikus toimima hakkama. „Hetkel tundub, et päris nii see läinud ei ole, nagu on loodetud. Leian, et minu teadmistest ja oskustest oleks kasu ning ka värskemat verd oleks vaja, et Elva vald vallakodaniku jaoks paremas suunas liiguks;“ arvab Meesak.

Eesti 200 on Meesaku sõnul erakond, kes pakub vanadele erakondadele alternatiivi ning pikemat ja selgemat plaani. Meesak arvab, et Reformierakond on alati olnud Elvas hea häältekorjaja ja jääb ka sel korral, sest võimulolijal on alati lihtsam valimistele minna kui teistel nimekirjadel. Tegude koha pealt on praegune Elva poliitika Eesti 200 esindaja sõnul jäänud Elvakeskseks ja koolimajade lappimise omavalitsuseks, mis peaksid olema elementaarsed ning midagi suuremat ja ägedamat, miks Elva inimeste jaoks atraktiivne peaks olema, viimase nelja aasta jooksul midagi tehtud ei ole.

„Kui isegi nii tähtsate objektidega ei suudeta kokkuleppele jõuda nagu ujula või Verevi rand, siis see kohaliku elaniku jaoks on nukker vaadata,“ lisab poliitik.

Meesaku sõnul ei arene vald enne, kui midagi suurt ei tee: „Tulles aastaid tagasi, siis riigikokku siirdunud vallavanem pidas ujulaid ja muid asju 7-8 aastat tagasi lausa ulmeks. Kui selline suhtumine valitsusel on, mis tundub ka täna olema, et teeme pisikesi asju, nikerdame midagi ja kõik muu on rahades kinni, siis ei saagi. Suurelt tuleb unistada ja suurelt mõelda.“

Meesak arvab, et Elva on väga ägeda koha peal, mitmekesine, turismi ja elanikkonna koha pealt väga äge vald. Valda peaks arendama mitmekesisust, mitte Tartu magalaks olemist ja tõmbekeskuseks Lõunakeskuse pidamist ära kasutades. Elvas peaks olema kõik asjad olemas, et inimene ei peaks Tartusse ja Lõunakeskusese minema. Seda kaugemat sihti, milline Elva vald 15-20 aasta pärast olema peaks, Meesak kuskilt näinud ei ole: „Tahaks seda algatada ja sellega kõik koos edasi minna.“

Märt Meesaku sõnul on vaja suuremalt mõelda, kust lisaraha leida omavalitsusele, mis on need fondid  ja projektid: „Teame, et siiamaani oleme väga palju varasemalt omavalitsuses sõltunud lisarahastustest. Vaadates globaalset liikumist ja Elva kui looduskeskkonna omavalitsust, siis kergliiklusteede võrgustik üle valla on number üks, mis peaks suurtest tegevustest olema prioriteet ning mida Eesti 200 Elvas arendada tahab.“

„Võtame kas vanadest liitunud omavalitsuskeskustest Elvas või vaadates ka suuremat plaani, siis uus, mis Nõo poole liigub, see lõppeb lihtsalt mingil hetkel ära, aga miks me Tartuni ei jõua sellega,“ lisab Meesak ning arvab, et kaasaegsem omavalitsuskeskkond aitaks valda arendada ning kaasaegsuse poole nad ka püüdlevad.

Eesti 200 tugevusteks peab Meesak uue ja kaugelenägeva vaate pakkumist. Enda poolt pakub ta varasemat maapiirkonna omavalitsuse juhtimise kogemust. „Olen ka ettevõtja ja pakun juurde ka ettevõtluspilti. Tihti valitsejad ise ei oma reaalset ettekujutust, kust see raha tuleb ja mida ettevõtja selleks tegema peab. Kuna olen ka turismisektoriga seotud olnud, siis Elva tegelikult on rohkem turismi- ja loodusvald, mitte ametnike või tööstusvald.

Eesti 200 liikmete nimekirja Märt Meesak veel ei avalda, kuid lisab, et Eesti 200 on nimekiri, kes pakub alternatiivi ja koostööd tulevasel koalitsioonil.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button