UUDISED

EAKAD VÕTAVAD ERIOLUKORDA LIIGA RAHULIKULT

Mõneski linnas võib näha kuidas eakad inimesed ei pea seatud liikumispiirangutest kinni ja jätkuvalt kangekaelselt kaupluste külastamist. Mina ise, ma ei vaja abi, saan hakkama, tahan liikuda- need on põhjused, mis sageli ettekäändeks tuuakse. Samas ei saa need inimesed aru kuidas nad omaenese elu ohtu seavad, on ju eakate sihtrühm kõige aldim nakatumiste osas.

Kuidas on Elva vallas korraldatud raskel ajal eakate abistamine? Sotsiaalnõunik Eva Kuslap andis kommentaari kaugteel ehk meilitsi.

„Valitsuse sätestatud põhimõtted kehtivad meilgi eriolukorra lõppemiseni. Järgime rangelt Terviseameti antud juhiseid. Kõikidel sotsiaal- ja terviseosakonna töötajatel on olemas vajalikud desinfitseerimis- ning isikukaitsevahendid. Koduteenuse osutamisel peame silmas, et toimuksid vaid hädavajalikud otsekontaktid. Hooldustöötajatele on edastatud informatsioon, et nad vähendaksid kodukülastusi ning oleksid klientidega pigem kontaktis telefoni teel, uurimaks, kuidas neil kodus läheb. Seda olenemata sellest, kas tegemist on Elva linna või maapiirkonnaga.”

Hooldustöötajad on teinud siiani korraliku teavitustööd ning selgitanud eakatele, et nad püsiksid kodus.

„Eakad peavad neist reeglitest ka üldjuhul kinni. Nad ise võtavad olukorda üldiselt rahulikult ja lähtuvad põhimõttest „ kui on sõjast läbi käidud, küll saab selle olukorraga ka hakkama“, kommenteeris Kuslap. “Praegu toimuvad vaid hädavajalikud kodukülastused. See tähendab, et klientidelt saadakse telefoni teel info, mida neil on tarvis ning nimekirja alusel viiakse eakale kohale toiduained, ravimid, küttepuud, vesi ning tagatakse esmane hügieen. Vajalikud ravimid, toiduained ja muu viiakse kohale kontaktita.”

Praegu ei toimu eakate transportimist poodi, apteeki ja mujale. Pere- ja eriarstiaegadega seoses on hooldustöötajad võtnud ühendust arstiga, kas on võimalik aega edasi lükata. Kui on tegemist hädavajaliku käiguga, siis transport toimub. „Seoses eriolukorraga on lisandunud ligi 20 uut abivajajat, kellele hooldustöötajad viivad ajutiselt kodudesse vajalikke toiduaineid.

Julgustasime inimesi abi saamiseks vallaga ühendust võtma. Oleme ka ise otsinud ja ühendust võtnud inimestega, kellel võiks abi tarvis olla. Meie poole on pöördunud inimesi, kes on ise pakkunud oma abi eakate aitamiseks,” kommenteeris Eva Kuslap praegust seisu.

Abivajavate inimeste kohta palutakse info saata Elva valla sotsiaal- ja terviseosakonna juhatajale Milvi Sepale e-aadressil milvi.sepp@elva.ee või helistada telefonil 515 4872.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button