UUDISED

ÄRIPÄEV: ELVA VALLAVANEM MAADLEB MAKSUVÕLGADEGA

Läinud aasta novembris Elva vallavanemaks saanud ettevõtja Priit Värv maadleb maksuvõlgadega, mis ehitusettevõtte C.T. Grupi ja korvpalliklubi MTÜ BC Elva peale kokku teevad veidi alla 35 000 euro, kirjutab Äripäev. Ajalehest saab teada, et maksu- ja tolliamet on määranud kohtutäituri, kes peaks hakkama varasid likvideerima, et maksuvõlga katta.

Täitur ei ole Värvi sõnul temaga veel ühendust võtnud. Probleemid Värvi ettevõttes hakkasid pihta juba enne seda, kui ta valimisliidu Sinu Elva Vald nimekirjas vallajuhiks tõusis. Värvi ehitusfirma C.T. Grupp maksuvõlg hakkas paisuma läinud aasta septembris. Lõpliku hoobi sai firma 2021. aastal, kui tekkisid tarneraskused ja ehitusmaterjalid kallinesid hoobilt 35 protsenti.

Vallalt toetusi saanud lastele korvpallitrenne pakkunud MTÜ BC Elva võlg tekkis selle aasta märtsis. C.T. Grupp on riigile võlgu 26 500 eurot ja korvpalliklubi BC Elva 8100 eurot. Kokku tuleb Värvil riigile tagasi maksta umbes 34 700 eurot. Värv tõdeb, et vallajuhi roll ja maksuvõlg jätavad kokku kehva mulje.

Võla ajatamise teed ei ole Värv läinud. Ta nentis, et ta küll ajatas võla ühe korra, kuid maksuamet tühistas graafiku. „Mingi maksega jäime maha,“ tunnistas Värv Äripäevale ja lisas, et uue graafiku tegemisega maksuamet enam ei nõustunud. Nii on Värvi hinnangul ajatada mõtet siis, kui on olemas regulaarne sissetulek ja lahendus olukorrale.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button