UUDISED

ARBIMÄEL KERKIVAS PPA JA PÄÄSTEAMETI ÜHISHOONES PEETI SARIKAPIDU

Eile, 17. veebruaril toodi uuelt Elva Politsei- ja Piirivalveameti ning Päästeameti ühishoonelt alla sarikapärg, millega tähistati hoone maksimaalse kõrguse saavutamist. 7,5 miljonit eurot maksvasse ühishoonesse kolitakse sisse 2023. aasta sügisel.

Varasemalt on Elvas siseturvalisusega tegelevad asutused paiknenud eraldi majades, kuid sel aastal valmib linnas politsei ja pääste ühine hoonete kompleks. Uude ühishoonesse ehitatakse lisaks teenistusruumidele õppeklassid, meeskonnaruumid, jõusaal, sõidukite garaaž ja abiruumid.

Peahoone kõrvale rajatakse veel laoruumidega abihoone, lõuna regiooni voolikuhooldus, erisündmuste päästekonteinerid ning päästjate õppetorn. 2023. aastal valmib üle Eesti kokku viis siseturvalisusega tegelevat hoonet, nende seas ka Elva ühishoone.

Kirde tänav 14 aadressile valmiv ühishoone peab mahutama suurt hulka siseturvalisusega seotud eritehnikat. Kogu kompleksi suletud netopind on 1817 m2, sinna alla lähevad peahoone, abihoone ja õppetorn.

Ühishoone saab olema kasutuses 24 tundi ja 7 päeva nädalas. Kogu kompleksi ehitamisel on tähtsal kohal kaasaegsed töötingimused ja funktsionaalsed ruumilahendused ehk ruumide paigutusel on peetud oluliseks, et kõikjalt oleks tagatud ühe minuti jooksul operatiivauto väljasõit.

Foto: Hendrik Osula/RKAS

Hoone tellija on Siseministeerium ning ehitaja KRC Ehitus OÜ. Elva ühishoone autoriteks on KUU arhitektid Joel Kopli, Koit Ojaliiv ja Juhan Rohtla. Projekteerija on ACTO CONSULT OÜ ning omanikujärelevalvet teostab Keskkonnaprojekt OÜ.

Foto: Hendrik Osula/RKAS
Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button