UUDISED

APRILLIST TULEB ELVA VALLA LAPSEVANEMATEL KOOLITOIDU EEST MAKSMA HAKATA

Aprillist tuleb lapsevanematel koolitoidu eest maksma hakata, Elva Teenuste juhataja Krista Loogi sõnul võimaldab see samm pakkuda mitmekesisemat toitu ja vähendada toidu raiskamist.

Lõunasöögi portsjoni kogumaksumus on 2,8 eurot, milles ühe euro maksab riik, 90 senti Elva vald ning 90 senti ehk 32 protsenti maksumusest jääb lapsevanema kanda. Hommikupuder ja pikapäevarühma toit on endiselt tasuta. 

Koolide toitlustamist korraldava Elva Teenused juhataja Krista Loogi sõnul võimaldab osaliselt tasulisele koolitoidule üleminek nii vähendada toiduraiskamist kui pakkuda mitmekesisemat menüüd.  „Seniste andmete analüüs näitab, et huvi tasuta koolitoidu vastu on kasvanud näiteks külmadel talvekuudel, mil õpilased ei taha soojast koolimajast välja poodi minna,“ ütles Loog.

“Osaliselt tasulise koolitoidu puhul mõeldakse ja arutatakse eelnevalt kodus, millisel määral laps soovib koolis süüa,” teatas vallavalitsus oma pressiteates. „Juhul, kui eelistatakse mingil põhjusel ebatervislikumaid snäkke, siis ei pea me ilmaasjata toitu valmistama,“ ütles Loog, kelle sõnul tagab Elva vald igale lapsele siiski endiselt nii tasuta hommikupudru kui pikapäevarühma toidu. „Õpilastel on endiselt võimalik hommikul vahelejäänud hommikusöögi asemel süüa hommikueinet koolis, samuti on tagatud pikemaid päevi koolis viibivate õpilaste tasuta toitlustamine.” 

Elva valla kulud koolitoidule 2024. aastal on 739 815 eurot, riigieelarvest laekub koolilõuna toetust 295 575 eurot.  Koolitoidu eest saab aprillist tasuda haridusteenuste haldamise süsteem ARNOs sobiva pangalingi kaudu, detailsemad juhendid saadetakse lapsevanematele eelnevalt läbi haridusasutuste.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button