UUDISED

AASTA VALIMISTENI: SERJOŽA SMORODIN LÄHEB VALIMISTELE VASTU VALIMISLIIDU RIDADES

Elva vallavolikogu saadik Sotsiaaldemokraatide fraktsioonist, Serjoža Smorodin on oma kolme aasta tööga volikogus rahul, hinnates seda viiepalliskaalal nelja plussi peale. Elva arengu puhul teevad talle rõõmu nii spordihoone kui uuenenud Kesk tänav koos keskväljakuga. Smorodin kavatseb ka tulevikus vallavolikokku kandideerida, kuid sedapuhku loodavas valimisliidus.

„Kindlasti tuleb tegeleda teedega“, arvab Elva külje all elav ja Saint Gobainis töötav 42-aastane Smorodin, kelle sõnul on teede-ehitusega veel palju tööd. Smorodin loodab, et just sellest valdkonnast kujuneb ka nende valimiste üks peamisi aruteluküsimusi.

Esmajoones tuleks vallal Pika tänava remondiga hakkama saada (selleks on majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi poolt rahastus juba lubatud), aga jätkata ka teede mustkatte alla viimisega, samuti kergliiklusteede rajamisega.  Täpsemaid objekte ta siiski välja ei too. Oluliseks peab ka valguskaabli võrgustiku laiendamist, et kõikjal oleks kättesaadav kiire internetiühendus. Vähem on jõutud tegeleda transpordi teemaga ning mugavad liikumisühendused ja läbimõeldud transport saavad ka kindlasti järgmiste valimiste teemaks, usub Smorodin.

Elva senise käekäigu üle on tal hea meel. „Spordihoonega on inimesed rahul ning keskväljak ja Kesk tänav on just väljaspoolt Elvat tulevate inimeste käest saanud häid hinnanguid, neile on väga meeldinud. See on Elvale suur saavutus,“ nendib Smorodin. Valla eelarve suurust arvestades hindab ta, et tehtut on omajagu.

Samas on ta veendunud, et Elvas tuleb veel palju tööd teha ja see on ka põhjuseks, miks ta on valmis jätkuvalt volikogus kaasa lööma. Sotsiaaldemokraatide programmi kohta arvab Smorodin, et sellest on mitmed olulised asjad tehtud, kuid on ka mõningaid, mis jäänud veel ripakile.

Küsides, mida ta arvab kriitikast, et kõik investeeringud lähevad Elvasse ja väljapoole Elva linna ülejäänud valla rahvale ei jätku, siis sellega ta ei nõustu. Näiteks Kentsi paisjärve taastamise  tööd endise Konguta valla aladel on pihta hakanud ja jätkuvad vaatamata vahepealsetele raskustele.

Miks minnakse valimistele valimisliiduga ja mitte sotsiaaldemokraatide nimekirjas, selle kohta ta kommentaare jagada ei soovi, viidates, et ei taha olla liiga kriitiline.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button