SELTSKOND

VÕRTSJÄRVEL AVAB UKSED TOSIN LAEVAKOHVIKUT

Võrtsjärvel peetakse 15. augustil laevakohvikute päeva, kusb tosinas kohvikus pakutakse kohalikust toorainest valminud toitu. Laevakohvikute ideele tulid Jahtklubi Meltemi liikmed, kelle jaoks on Võrtsjärv justkui teine kodu. Mõni suvi tagasi pani sama seltskond üheks hooajaks järvel asuval Tondisaarel püsti ainulaadse reggae-baari.

„Laevakohvikute idee oli meil juba siis olemas, aga ilmselt ootas see oma õiget aega,” ütles projekti eestvedaja ja hobipurjetaja Maria Laanelepp.

„Kaardistasime kevadel kõik suuremad Võrtsjärvel toimetavad alused, tegime üleskutse ning jäime ootama vastukaja, mis oli meie suureks rõõmuks positiivne. Kokku saime 12 tegusat seltskonda, kelle eestvedamisel võõrustatakse kohvikulisi muuhulgas näiteks parvsaunas, peolaeval, jahil, aga ka kohalikes sadamates, tuulikus ja järvemuuseumis. Põnevamatest hõrgutistest leiab menüüst näiteks angerjasupi, kalaseljanka, kohafilee burgeri ning kalakrõpsud,” tutvustas Laanelepp ja lisas: „Võrtsjärve kaldal asub viis kohvikut ja vee peal seitse, kuhu pääseb kas spetsiaalselt selleks päevaks käima pandud veetaksoga, isikliku paadi või rendialusega.

„Samal ajal toimub Võrtsjärve põhjaosas Meltemi Jahtklubi regatt. Sõidetakse läbi nii palju kohvikuid kui ilmaolud lubavad. Loomulikult võib seikluse ette võtta ka omal käel. Elementaarsete veeohutuse reeglitega tuleb muidugi kõigil arvestada ning enne kaldalt väljumist veenduda, et päästevest oleks seljas ja nõuetekohaselt kinnitatud. Halva ilmaga jäävad Võrtsjärvel toimetavad kohvikud sadamatesse.”

Jooksva infoga saab end kursis hoida laevakohvikute Facebooki lehel shorturl.at/gBFT5 (Võrtsjärve laevakohvikute päev). Kohvikute kaardid koos lisainfoga on ürituse päeval ehk 15.augustil olemas kõikides Võrtsjärve sadamates.

Laevakohvikute päeval pakuvad head ja paremat Oiu Sadam, Kohvikjaht Mulks, Kale Liisu, Jõesuu sadam, Kohvik Neli Mõrda, Omedu, Parvsaun24, Parv Linda, Kohvik Võrts, Suislepa tuulik, Parv Hestia ja Parv Tibu. Kohvikud on avatud ajavahemikul 11.00-19.00. Paate rendivad www.paadirent.eewww.joesuu.eewww.oiusadam.eewww.meltemi.ee ja korraldusele panevad õla alla Elva ja Viljandi vald.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button