UUDISED

VALLAVÕIM KORDAB: ELVA MÄNGUVÄLJAKUD JA SPORDIPLATSID ON SULETUD

Vallavanem kutsub märku andma rahvakogunemistest ja 2+2 reegli rikkumisest.

Eilne vahejuhtum, kus Elva palliplatsidel käis vilgas tegevus vaatamata sellele, et Elva, nagu teisedki omavalitsused, on avalikud mängu ja spordiväljakud sulgenud, tekitas mitmel pool pahameelt. Reaktsioonide põhjal võib järeldada, et suur osa elvalastest polnud kuulnudki, et taolised piirangud avalikele platsidele kehtivad ja oletasid, et kui asi käib pereringis, siis siiski võib neid tarvitada.

Nii esines ka valla asutuse, Elva Laste- ja Perekeskuse pikaaegne juht Gerda Kiipli-Hiir seisukohtadega, et nendel väljakutel käimises pole midagi taunitavat, eriti, kui seda teha vaid oma perega. “Katsuge nüüd olla ja vähem lolliks minna!” soovitas Kiipli-Hiir.

Vallalt kommentaari paludes saab siiski selgeks, et mänguväljakute kasutamisest pole juttugi, ka mitte väiksema seltskonna või oma perega.

“Elva vald on kõikidele valla avalikele mängu- ja spordiväljakutele paigaldanud infotahvlid, kus on kirjas, et seoses eriolukorraga on mänguväljak või plats suletud,“ kommenteeris Elva vallavanem Toomas Järveoja.

Vallavanem oletab, et hoiatav märgistus võis aja jooksul ära kaduda. “Kardetavasti on vahepeal keegi mõnede väljakute juurest need infotahvlid ära võtnud. Sel nädalal paigaldatakse puuduolevatesse kohtadesse infotahvlid vastava infoga uuesti,” kommenteeris Elva vallavanem Toomas Järveoja.

Järveoja sõnul on mängu ja spordiväljakute sulgemine valla enda otsus ja seda eesmärgiga takistada inimeste kogunemist ja viiruse levikut. “Elva vald on eriolukorrast lähtuvalt otsustanud inimeste tervise kaitseks ja koroonaviiruse leviku tõkestamiseks valla avalikud spordi- ja mänguväljakud sulgeda. Iga omavalitsus otsustab selle üle ise, niisamuti korraldab iga omavalitsus ise väljakute sulgemise teavituse.” 

“Elva Vallavalitsus saatis mängu- ja spordiväljakute sulgemise pressiteate välja 25. märtsil. Infot jagati ka kõikides valla infokanalites (valla koduleht, valla äpp, valla Facebook, valla infoleht) ning vastavasisuline teade pandi välja ka kõikidele valla avalikele mängu- ja spordiväljakutele, ” kommenteeris olukorda vallavanem.

Järveoja selgitas, et Elva vallas tegelevad avaliku korra tagamisega piirkonnapolitseinikud, kes teevad eriolukorrast tuleneva avaliku korra tagamisel tihedat koostööd ka vallavalitsuse piirkonnakoordinaatoritega. Vallavanem paneb südamele, et piirangutest tuleb kinni pidada. “Loodame väga, et iga inimene mõistab eriolukorrast tulevaid piiranguid ja järgib neid ning saab ka aru eriolukorrast tulenevate piirangute rikkumise tagajärgede tõsisusest. Siinkohal kutsun kõiki inimesi üles andma politseile märku kogunemistest ning 2+2 reegli rikkumistest,” lisas Järveoja.

Abivallavanem Marika Saar selgitas, et plaanis on kaasata väljakuid puudutavasse selgitustöösse ka noorsootöötajad. “Teavitamine on meie jaoks murekoht. Aga eesmärgiks on see, et viirus ei leviks.” 

“Peredele 2+2 reegel tõepoolest ei kehti, aga mänguväljakutele praegu siiski ei saa. Ise ma muidugi loodan, et saab varsti spordi- ja mänguväljakute osas  piiranguid lõdvendama hakata, sest ilmad on ilusad ja inimesi palju liikvel. Aga jälgime siin vabariigi valitsuse tegevust,” selgitas Saar. 

Samal ajal sulgesid oma mängu- ja spordiväljakud ka Tallinn ja Tartu, mitmel pool on väljakud ümbritsetud ka aedadega.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button