UUDISED

TÄIENDATUD! “VÄLJAK ON AVATUD”-“VÄLJAK ON SULETUD”. VALLAVÕIMU SEGADUST KÜLVAVAD SILDID SPORDIPLATSIDEL

Kuigi Elva vallavõim otsustas alates 29. aprillist avalikud mängu- ja spordiväljakud taas avada, võib Elva kesklinnas silte lugedes jääda kohati mulje, et need on siiski suletud – väljakutelt leiab nii säänseid kui määnseid silte. Tõde segases olukorras on see, et ehkki spordiväljakute kasutamine on nüüd lubatud, siis jõulinnakute kasutamine siiski mitte.

Kellegi vallaametniku näpud on võtnud ära keelavad lindid staadioni metsa korvpalliväljakult. Samuti on vana, väljaku kasutamist keelav jutt korvpalliväljakult nüüdseks kõrvaldatud.

Naabruses asuv jõulinnak on varustatud sootuks vastupidiste siltidega – avalikke spordiväljakuid tarvitada ei tohi, teatavad sildid nii kui muiste. Uued käsukirjad, mis jõustusid 29. aprillist, aga siin ei kehtigi.

Sootuks juhtnöörideta on jäänud aga staadioni metsa võrkpalliväljak, kus pole ei vanu ega uusi juhtnööre.

Ehkki vallavõim lubas avalike spordi- ja mänguväljakute kasutamise, kehtib nende tarvitamisel siiski rida eriolukorra reegleid – tuleb kasutada kindaid, kehtib kahemeetrise distantsi hoidmise nõue. Vallavõim täpsustab, et ehkki lubati mängu- ja spordiväljakute kasutamine, siis jõulinnakuid see ei puuduta. Jõulinnakute kasutamine on vallavalitsuse korraldusega jätkuvalt suletud. Samas keelavaid linte seal pole ja reaalsuses keelust kinni ei peeta.

  • Elva vallavalitsuse korraldusel kohaselt tuleb spordi- ja mänguväljakutel tuleb järgida 2+2 reeglit ehk üksteisest tuleb olla vähemalt kahe meetri kaugusel;
  • mänguväljakute atraktsioone kasutades tuleb kanda kindaid;
  • enne ja pärast spordi- ja mänguväljaku külastamist tuleb kindlasti pesta käed või neid desinfitseerida;
  • alates 2. maist on lubatud sporditegevuste ja -treeningute korraldamine tingimusel, et osalejaid on grupis maksimaalselt 10 ja peetakse kinni 2+2 reeglist;
  • sporditegevuste korraldaja peab tagama desinfitseerimisvahendite olemasolu;
  • jätkuvalt kehtib reegel, et koos tohib liikuda üksi või kahekesi (v.a perekond) ning teistega tuleb hoida vähemalt kahemeetrist vahemaad.
Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button