UUDISED

VALITSUS KEHTESTAS TÄIENDAVAD PIIRANGUD

Alates 25. märtsist tuleb avalikus kohas (mängu- ja spordiväljakud, rannad, promenaadid, tervise- ja matkarajad) ja siseruumis (välja arvatud kodus) hoida teiste inimestega vähemalt 2 meetrit vahet. Avalikus kohas tohib koos viibida kuni kaks inimest. Piirang ei kehti koos viibivatele ja liikuvatele peredele ning avalike ülesannete täitmisel.

Alates 27. märtsist on kaubanduskeskused suletud. Avatuks jäävad vaid toidupoed, apteegid, telekommunikatsiooni ettevõtete müügikohad, pangakontorid, pakiautomaadid ning kauplused, kus müüakse või laenutatakse abivahendeid ja meditsiiniseadmeid abivahendi kaardi või meditsiiniseadme kaardi alusel.

Söögikohtades on lubatud vaid toidu kaasamüük. Sisse- ja väljapääsude juures tuleb tagada desinfitseerimisvahendite olemasolu.

Alates 27. märtsist tuleb õhtul kella 22st sulgeda söögikohad, baarid ja teised lõbustusasutused, välja arvatud toidu kaasamüük ja toidu kojuvedu.
Samast kuupäevast on suletud meelelahutuskohad (keegel, piljard, vesipiibukohvikud, bowling, täiskasvanute klubid).  

Piirangud vaadatakse üle kahe nädala möödumisel.

Valitsus avalikustas ka koroonaviiruse vastast võitlust koordineeriva teadusnõukoja raporti, mis oli suures osas aluseks liikumispiirangute karmistamisel. Raport hindas, et seniste piirangutega jätkates võib Eestis kolme nädala pärast üle 200 inimese vajada intensiivravi. Samas hindas raport meie reaalseks ressursiks Covid+ haigetele kriisi ajal 130 sellist voodikohta.

HOIAME ÜHESKOOS OMA TERVIST!

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button