UUDISED

VALIMISED ON ALANUD! TÄNASEST SAAB HÄÄLETADA NII VALIMISJAOSKONNAS KUI INTERNETIS

Riigikogu valimised toimuvad alates tänasest 27. veebruarist kuni pühapäeva, 5. märtsini 2023. Oma häält saab anda kuni pühapäeva õhtul kella 20ni. Valimisjaoskonnad avatakse täna kell 12.

Elektroonilise hääletamise keskkond alustab tööd esmaspäeval 27. veebruaril kell 9 ja see sulgub laupäeval, 4. märtsil kell 20. Tänavune uuendus on see, et valijad, kes hääletasid elektrooniliselt, saavad pühapäeval minna jaoskonda ka pabersedeliga hääletama. Sel juhul nende elektrooniline hääl tühistatakse.

VALIMISJAOSKONNAS HÄÄLETAMINE

Elva vallas on moodustatud neli valimisjaoskonda (Elva Vallavalitsuse 13.12.2022 määrus nr 10):

Valimisjaoskond nr 1 – Elva Kultuurikeskus (Kesk tn 30, Elva linn, Elva vald).
Avatud 27. veebruar – 4. märts kell 12–20 ja 5. märts kell 9–20.

Valimisjaoskond nr 2 – Puhja Noortekeskus (Viljandi tee 28/2, Puhja alevik, Elva vald).
Avatud 3.–4. märts kell 12–20 ja 5. märts kell 9–20.

Valimisjaoskond nr 3 – Rannu Päevakeskuses (Elva tee 3, Rannu alevik, Elva vald).
Avatud 3.–4. märts kell 12–20 ja 5. märts kell 9–20.

Valimisjaoskond nr 4 – Rõngu Rahvamaja (Valga mnt 12, Rõngu alevik, Elva vald).
Avatud 3.–4. märts kell 12–20 ja 5. märts kell 9–20.

Rahvastikuregistri järgne Elva valla valija saab valida Elva valla kõikides valimisjaoskondades nende lahtiolekuaegadel. Enam ei ole valija seotud oma kindla valimisjaoskonnaga, kuna kasutusel on elektrooniline valijate nimekiri.

Valimisjaoskond nr 1 Elva Kultuurikeskuses on keskne jaoskond, mis on avatud alates 27. veebruarist kuni valimiste lõpuni 5. märtsil. Elva jaoskonnas saavad perioodil 27.02.–02.03. hääletada ka väljaspool Elva valda elavad valijad. Valima tulles tuleb kaasa võtta kehtiv isikut tõendav dokument, milleks on ID-kaart, pass või juhiluba.

KODUS HÄÄLETAMINE

Kui valija asub oma elukohajärgses valimisringkonnas (Elva vald), aga terviseseisundi või mõne muu mõjuva põhjuse tõttu ei saa hääletada hääletamisruumis, on võimalus taotleda hääletamist kodus. Palume kodus hääletamise taotluse esitada hiljemalt valimispäeval, 5. märtsil kella 14ks e- adressile elva@elva.ee või helistades telefonil 730 9880.

Kontrolli oma postkasti, kas Sinuni on jõudnud Riigikogu valimiste teabeleht:

  • neile, kel on ametlik @eesti.ee e-aadress suunatud või Rahvastikuregistrisse sisestatud, jõuab teabeleht isiklikku e-postkasti.
  • neile, kel ei ole @eesti.ee e-aadress suunatud ja kellel ei ole e-posti aadressi ka Rahvastikuregistrisse sisestatud, saadetakse teabeleht paberil.

Üldine üleriigiline valimiste infotelefoni number on 1247.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button