UUDISED

TURISTID ELVASSE TULEMATA EI JÄÄ

Suur suvi koputab uksele. 1. juunist algab traditsiooniline siseturismihooaeg. Tänavu puhkavad paljud kodumaal. Rohkem kui varem kerkib üles infovajadus linnade ja maakondade huviväärsuste kohta. Kui valmis on Elva algavaks turismihooajaks?

Turist tuleb reeglinna sinna, kuhu teda oodatakse ja midagi vastu pakutakse. Pole erand Elvagi: tervistav männiõhk, huvitava puitarhitektuuriga Peterburi professorite villad Verevi kaldal ja uuenenud keskväljak tõmbavad lähedalt kui kaugemalt saabujaid. Kindlasti on magnet hiljuti avatud Elva Keegel ja Resto terves Baltikumis unikaalse keeglirajaga.  Elva valla turismijuhi Hemmiki Otstaveli sõnul ettevalmistused turismihooajaks käivad. Kogu  pakutav info on tema kinnitusel leitav veebis www.visitelva.com. Samuti võib ühte teist avastada Facebookis ja Elva Turismi instagrami kontol. 

Eesti on aastatega saanud märkimisväärseks sõidusihiks  kaugemalt tulijatele. Saladus pole, üha enam kohtab meie teedel Itaalia, Sloveenia, Austria ja Saksa numbritega karavane. Neid liigub ringi ka Elva kandis.  Välisturist on tavaliselt teinud kodus sihtriigi kohta põhjaliku eeltöö. Kui tekib tahtmine kohapeal giid võtta, kui palju on neid Elval pakkuda ?

“Giide on kümme. Kaetud on eesti, vene, inglise ja saksa keel. Vajadusel saab kasutada ka läti, leedu ja soome keelt valdavaid giide. Kogu Elva piirkonna info on olemas ka lätikeelses Elva puhkepiirkonna trükises koos kaardiga,” möönis Hemmiki Otstavel. “Samuti toimub matkamäng Elva Elamuste Radadel, mis on nii inglise, eesti kui läti keeles.”

Lätimaalt on tänavu oodata palju tulijaid. Nagu meie võtame suvel ette reise Lätimaale, mõtlevad lõunanaabrid Lõuna-Eesti avastamisest. Lätlastel on plaanis lähiajal valmistada Tartumaad tutvustav nädalane saatetsükkel. Oma koha leiab seal ka Elva.

Aadria mere rannikul ringi liikudes ei ole probleem huviväärsuste juurde jõudmine. Vastav info on inglise kui kohalikus keeles koos piltidega teede ääres olemas. Eestiski on viimasel kümnendil viidamajandus jõudsalt arenenud.

Valla arengu- ja planeeringuosakonna juhataja Kertu Vuksi kinnitusel on seoses Kesk tänava ja keskväljaku valmimisega päevakorras ka viidasüsteemi uuendamine.

Kui astuda Lätimaal sisse mõne suure trassi ääres asuvasse söögikohta, ei pea turist pead vaevama, mida einestamiseks võtta. Mõneski kohas vaatab vastu suisa eestikeelne menüü. Elvas tuleb meelde restoran Wabrik. Siin on Läti turistidele lettidel Elvat tutvustavad bukletid ja kõik muu vajalik info. Samuti inglise keeles. Eraettevõtja on tõsiselt vaeva näinud. 

Üks on kindel, turistid tänavu tulemata ei jää. On nad lähedalt või kaugemalt.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button