UUDISED

TOIMETULEKURASKUSTES PERED SAAVAD KÄTTE EUROOPA LIIDU TOIDUABI

Sel nädalal saavad Elva valla toimetulekuraskustes elanikud kätte Euroopa Liidu jagatava toiduabi. EL jagab toiduabi kaks korda aastas.

2020. aasta kevadel on toiduabi õigus saada inimestel, kes taotlesid ja said selle aasta jaanuaris ja veebruaris toimetulekutoetust või kellele maksti neil kuudel ühekordseid sotsiaaltoetuseid Elva valla eelarvest. Elva vallas on tänavu 175 abisaajat.

„Seoses eriolukorraga jagame toiduabi ainult saajaga eelnevalt kokkulepitud ajal. Jagamisel jälgime loomulikult kõiki eriolukorra nõudeid,” kinnitas vallavalitsuse sotsiaal- ja terviseosakonna juhataja Milvi Sepp. Ta lisas, et kõigile neile, kes ei saa ise toidupakile järele tulla, toimetatakse pakk koju ning selleks lepib aja eelnevalt kokku piirkonna sotsiaaltööspetsialist.

Üks komplekt toiduaineid kaalub umbes 15 kg ning see sisaldab: tatart, mannat, 8-viljahelbeid kliidega, riisi, kõrvitsaseemneid, rapsiõli, suhkrut, hautatud sea- ja veiseliha konservi, sprotte õlis, praetud räimi tomatikastmes, hapukapsaborši lihaga (purgis), seljankat lihaga (purgis),  tumedat šokolaadi, konserveeritud puuvilja,  jahvatatud kohvi, teed ja mett.

Euroopa Liidu abifondi toetuste kasutamist koordineerib sotsiaalministeerium, toidu aitab inimesteni toimetada Eesti Toidupank koostöös kohalike omavalitsustega.

Lisateavet sel teemal jagavad sotsiaal- ja terviseosakonna sotsiaaltööspetsialistid:

Kust saab toimetulekuraskustes inimene veel abi?

Toimetulekuraskustest inimesi aitavad nii riik kui ka kohalikud omavalitsused. Kohaliku omavalitsuse sotsiaaltöötaja hindab inimese ja pere vajadusi ning pakub sellest lähtuvalt sotsiaalteenuseid, toetusi ja vältimatut sotsiaalabi. Töötukassa aitab leida tööpakkumisi ja sobivat tööd ning täiendada töötamiseks vajalikke oskusi, pakkudes erinevaid tööturuteenuseid ja makstes toetusi.

Sotsiaaltoetustega saab tutvuda valla kodulehel: https://www.elva.ee/sotsiaaltoetused

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button