SPORT

TÕELINE SPORDIMEES LEIAB ALTERNATIIVI ALATI

Koroona on mõjutanud ka sporti ja sportlasi. Paljud plaanitud võistlused on tulnud ära jätta või edasi lükata. Samas näeb varasemaga võrreldes rohkem inimesi terviseradadel või kergliiklusteedel. Istutakse rattasadulasse, võetakse ette pikemad ringid rulluiskudel või liigutatakse endid kepikõndi tehes. See kõik on tervitatav.

Omad korrektiivid on pidanud eriolukorras tegema ka Elva Spordiliit. Kui palju on kõik muutunud algselt kavandatuga, seda pärisime kohaliku spordiliidu juhatuse liikmelt ja Elva Gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetajalt Marek Pihlakult. Hakatuseks naljatleb mees, et kõik on alates märtsikuust asunud starti aga finišijoon veel ei paista. Koolitunnid toimuvad koduõppena ja Altia spordiklubi treeningud treeningkavade järgi. „Kogu sport on saanud suure löögi, samas on heameel näha, et inimeste liikumisharrastus on kasvanud. Sport ja liikumine hoiavad vaimu ning keha virgena. Lisaks aitab see ka raske aja üle elada – oluline on üksteist toetada,” möönis Pihlak.

Spordivõistluste ja teiste sündmuste toimumise või mittetoimumise kohta, ei oska Pihlak hetkel veel midagi öelda. Võimalik on toimumise formaadi muutus või mitte toimumine – otsitakse erinevaid võimalusi ja lahendusi.

See puudutab 23. maile plaanitud Elva tänavasõitu, enne Jaanipäeva toimuvat Elva südaööjooksu, 11. juuli kavas olevaid Elva kohvikutepäeva spordiüritusi ja 22. augusti elamusjooksu.

Mis saab, aga Elva südaööjooksust? „See toimub sel aastal virtuaaljooksuna. Koht, kus 10 km jooksu- või kõnniring teha, on igaühe enda valida – selleks sobib Elva südaööjooksu rada, aga ka muud metsa- ja linnatrassid. Valitud distants tuleb läbida ajavahemikus 15.-21. juuni ning saata oma jooksulogi (pulsikella, telefonirakenduse fail või pilt korraldajale). Kõiki jooksu läbijaid ootab sama uhke osalejamedal kui eelmisel aastal. 2019. aastal valiti Elva südaööjooksu medal ilusaimaks väikeste jooksuvõistluste medalite seast. Täpsemad detailid ja juhend on välja töötamisel. Jooksule saab registreerida siin: https://xn--elvasdajooks-bjba0g.ee/ .“

Elvalased on sportlikud ja hoolivad oma tervisest – käiakse looduses liikumas, selleks on männilinnas suurepärased võimalused. Ise on Marek Pihlak leidnud aega käia nii jooksurajal kui rattaringil.

Marekil on ka mure. Suur osa Elva lapsi käisid enne eriolukorra väljakuulutamist erinevate spordialade treeningutel ja ei jõua ära oodata aega, kui saavad oma treeningkaaslasi näha. Küll see aeg varsti saabub.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button