UUDISED

TERVISEMINISTER RIINA SIKKUT RÄÄKIS ELVA HAIGLAS TERVISHOIU ARENGUVÄLJAVAADETEST

Täna Elva Haiglat külastanud terviseminister Riina Sikkut arutles perearstide ja haigla juhtidega tervishoiusüsteemi ees seisvate arengute ja muutuste üle.

“Üle Eesti on valminud tervisekeskused, kus kodu lähedal kvaliteetset arstiabi pakutakse. Esimeseks kokkupuutekohaks tervishoiuga ongi inimesel enamasti perearst või -õde, seega on tähtis järjepidev töö esmatasandi tugevdamiseks ning koostöö arendamine eriarstiabi ja sotsiaalhoolekandega. Mul on hea meel, et me täna Elva Haigla ja perearstidega tulevikuperspektiivi arutasime,” sõnas terviseminister Riina Sikkut.

Meditsiiniringkondades elevust tekitanud haiglavõrgu arengusuundade eelprojektiga töö käib ja selle valmimist oodatakse 2024. aasta jooksul.

„Eesti haiglavõrgu arengusuundade eelprojektist tekkinud emotsioonid käivad ühest servast teise: on neid kes kiidavad ja on neid kes laidavad,“ selgitas Elva Haigla juhataja Peeter Laasik. „Kardetakse haiglate kinni panemist, mida tõenäoliselt ei tule, kuid pakutavad teenused peavad muutuma, mille suhtes ootame ministrilt julgustust.“

Elva Haigla tegutseb kavandatavate muudatustega taustal soodsas olukorras, sest Tartu maakonna elanike arv kasvab järjepidevalt. Võrreldes 2000. aastaga elas statistikaameti andmetel mullu Tartumaal ligi viiendiku võrra rohkem inimesi. Samal ajal Jõgeva ja Põlvamaal elanike arv vähenes ligi veerandi ning Valga ja Võrumaal ligi  viiendiku võrra. Isegi Tartu linna elanike arv vähenes.

„Rõõmustame inimeste hoogsa kolimise üle meie teeninduspiirkonda, mis aitab Elva Haiglat kohaneda arenguanalüüsis välja pakutud kogukonna haigla mõistega,“ rääkis Elva Haigla juhataja Peeter Laasik. „Kujundame praegustes keerulistes oludes teenuseid pidevalt ümber, arvestades, et erilist tähelepanu vajavate eakate inimeste osakaal kasvab patsientide seas jõudsalt.“

Elva Haigla teeninduspiirkond on Lääne-Tartumaa ja Elva linn koos ümberkaudsete valdadega, kokku ligikaudu 25 000 elanikuga.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button