UUDISED

TERVISEAMET SUUNAS ÜHEKSA ELVA GÜMNAASIUMI KLASSI ENESEISOLATSIOONI

Seoses Elva gümnaasiumi ühe õpetaja koroonaviirusesse haigestumisega määras Terviseamet selle õpetajaga kokkupuutes olnud klassid eneseisolatsiooni. Eneseisolatsiooni on määratud 4.b, 4.c, 5.b, 5.c, 5.d, 5.e, 6.c, 6.d ja 7.c klasside õpilased kuni 27. veebruarini, see kuupäev kaasa arvatud. Terviseamet võtab otse ühendust või on juba võtnud ühendust kõikide lähikontaktsetega ja annab neile edasised juhised.

Kõik õpilased ja vanemad on saanud info Stuudiumi kaudu. Eneseisolatsiooni suunatud inimesed peavad püsima kodus ja ei või sealt mõjuva põhjuseta lahkuda. Eneseisolatsiooni suunatud õpilased ei tohi osaleda huvitegevuses ja käia avalikes kohtades, sh poes, raamatukogus jm avalikus ruumis. Eneseisolatsioonist võib lahkuda ainult erandjuhtudel – hädajuhtumil, politsei korraldusel, haiglasse transport tervise halvenemisel vms.

COVID-19 nakkusesse haigestunu lähikontaktne võib ajutiselt oma viibimiskohast lahkuda ainult juhul, kui igapäevaseks toimetulekuks hädavajaliku hankimine ei ole muul viisil võimalik. Sel juhul peab inimene võtma kasutusele kõik meetmed, et viiruse võimalikku levikut tõkestada, sh kasutama näomaski, kasutama kindaid või desinfitseerima käsi, hoidma distantsi teiste inimestega ning valima kodust lahkumiseks sellise kellaaja, kus on teiste inimestega kokkupuutumise võimalus väikseim.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button