UUDISED

TARTUMAAL BUSSID VEEL LIIGUVAD

Enamus maakonnaliinidel sõitvaid busse on praegu tühjad, ent ometi leidub seal mõni sõitja, kes valitsuse kehtestatud nõudeid eirab. Hiljuti sisenes Lukel bussi naine, kes köhis juhile otse näkku ja manitsuse peale vastas roppusega.

GoBus Tartu liinidirektori Ervin Nõmme kinnitusel on taoline teguviis äärmiselt taunitav. „Suur osa bussijuhtidest on eakamad inimesed, kuuludes sellega COVID-19 riskirühma, mistõttu on reisijate vastutustundlik käitumine bussijuhtide ja ka kaasreisijate tervise huvides praegu ülioluline. Õnneks on seni olnud inimesed enamasti mõistvad ja informeeritud ning antud juhul on tegu kahetsusväärse erandjuhtumiga,“ kommenteeris Ervin Nõmm.

Bussid sõidavad peaaegu tühjalt. Elvastki väljuvad sõidukid iga poole tunni tagant, rahvast pole, aga liin toimib ja buss läheb välja. GoBusi Tartumaa liinidirektor tõdes, et reisijate arv maakonnaliinidel on vähenenud üle kahe korra, on igal liinil ometi kasutajaskond siiski olemas. „Liinide mahtu vähendati eriolukorra alguses, mil bussid hakkasid sõitma koolivaheaja graafikus. Ainult koolipäevadel käigus olevad liinid, ei sõida täna üldse. Optimaalse mahu üle otsustavad vedude tellijad, ühistranspordikeskused. Reisijate hõredalt asetsemine bussis, aitab piirata viiruse levikut,” leidis Nõmm.

„Jälgime teraselt olukorda ja reageerime vastavalt. Kogu teabe nii maakonna kui kaugliinide väljumiste kohta oleme paremaks ülevaateks koondanud Go Busi kodulehel olevasse rubriiki „Eriolukorra info: https://www.gobus.ee/eriolukorra-info/”.

Mitmed bussifirmad on üle Eesti asunud juhte koondama. Tartumaa liinidel ei ole pidanud radikaalseid samme astuma. Eriolukord on Nõmme sõnul siiski ajutist laadi, pärast mida läheb töö jälle endises mahus lahti. „Bussijuhtide koondamine ei ole plaanis,” möönis Nõmm.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button