UUDISED

TÄNA ALGAS ELVA VALLA KAASAVA EELARVE HÄÄLETUS

Täna, 12. oktoobril algas Elva valla kaasava eelarve hääletus, mis kestab 18. oktoobri südaööni. Hääletusel on sel aastal 15 ideed ning kõik vähemalt 16aastased Elva valla elanikud saavad anda oma hääle kolmele ideele.

Rahvahääletus toimub Volis keskkonnas, kuid hääletada on võimalik ka kõikides valla teenuskeskustes ja raamatukogudes nende lahtiolekuaegadel. Samuti on võimalik kindlatel aegadel hääletada Rõngu, Elva ja Puhja Konsumites. Rõngu keskkooli ja Elva gümnaasiumi õpilased saavad kokku lepitud aegadel hääletada ka koolis kohapeal.

Elva valla arengu- ja planeeringuosakonna juhataja Kertu Vuks ütles, et hääletuspunktides abistavad vallavalitsuse ametnikud hääletamisega ja vastavad kõikidele hääletust ning ideid puudutavatele küsimustele. „Iga vähemalt 16aastane rahvastikuregistri järgi Elva vallas elav inimene saab mugavalt Volis keskkonda ID-kaardi või Mobiil-ID-ga sisse logida ja oma hääle anda. Teenuskeskustes, raamatukogudes ja poodides toimub hääletamine samuti Volis keskkonna kaudu, vajadusel juhendavad meie ametnikud kohapeal, kuidas Volises hääletada saab ning tutvustavad põgusalt ideid,” sõnas Vuks.

Vuks lisas, et kui inimene soovib hääletama minna just hääletuspunkti, siis võiks ta võimalusel enne hääletusel olevate ideedega tutvuda kas valla kodulehel või Elva valla Youtube’is. „Eelmisel nädalal toimus Rõngus ideede tutvustamine ning nüüd saab kõiki neid ideesid ka ükshaaval video kaudu vaadata ja end ideedega mugavalt kurssi viia.”

Hääletusele pääsesid järgmised ideed: Aakre mõisaparki seiklusraja loomine, Annikoru puhkepargi tiikide puhastamine, Elva gümnaasiumi pargipinkide rajamine, Elva linnastaadioni infotabloo tänapäevastamine, jõulinnaku loomine Rõngu, Konguta kooli ministaadioni loomine, Elva gümnaasiumi liikumispargi juurde kiigepargi rajamine, Kirepi bussipeatuste ootepaviljonide paigaldamine, Uderna mõisaparki lehtla loomine, Peedu laululava uute pinkide ja piknikuala loomine, Rannu kalmistu kivimüüri korrastamine, Rannu külaplatsile madalseiklusraja ja võrkpalliplatsi loomine, Rõngu vabadussõja mälestussamba haljastuse korrastamine, Rämsi küla spordiväljaku loomine ja Ulila Keesikoja allika ümbruse korrastamine.

Elva valla teenuskeskustes saab hääletada järgmistel aegadel:

  • Puhja teenuskeskuses: E, T, N kell 9–17 ja R kell 8–12;
  • Hellenurme teenuskeskuses: E kell 8–17 ja T, K, N kell 8–13.30
  • Rõngu teenuskeskuses: E, T, K kell 8–18, N kell 8–18 ja R kell 8–12;
  • Rannu teenuskeskuses: T, N kell 9–16;
  • Konguta teenuskeskuses: E, T kell 10–16 ja K kell 10–15.     

Samuti saab hääletada kolmes Elva vallas asuvas Konsumis:

  • Rõngu Konsumis: teisipäeval, 13. oktoobril kell 8–10 ja kell 16–18;
  • Elva Konsumis: kolmapäeval, 14. oktoobril kell 9–11 ja kell 16–18;
  • Puhja Konsumis: neljapäeval, 15. oktoobril kell 9–11 ja kell 16–18.

Elva valla raamatukogude lahtiolekuajad leiab aadressilt: www.elvaraamatukogud.ee.

Hääletusele pääsenud ideedega saab lähemalt tutvuda valla kodulehel: www.elva.ee/kaasaveelarve

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button