UUDISED

SUVEÜRITUSTEGA PEAB OOTAMA

Elva vallas ei toimu praeguste kavade järgi mai – ja juunikuus avalikke üritusi. Alates juulist  on võimalus korraldada valitsuse antud juhiste järgi avalikke üritusi nii väljas kui siseruumides.

Vallavanem Toomas Järveoja ei oska hetkel nimetada  konkreetset kuupäeva, millal võiks teoks saada Elva keskväljaku avamine. Algsete kavade kohaselt oli see plaanitud 1. maile. Pikendatud eriolukord lükkas tärmini määramatusesse. Vallavõim lubab avamisest teada anda esimesel võimalusel.

Mõned ürituste korraldajad on juba teatanud, et plaanivad alates juulist üritusi vastavalt võimalustele. Teoks võivad saada kohvikute päevad Elvas, Rannus ja Võrtsjärve paadisadamas, samuti mitmed Elva suvi 2020 ettevõtmised. Välistatud pole ka Elva Elamusfestifal.   

Enam kui kaks kuud elamist eriolukorra tingumistes on teinud rahva tigedaks ja  tekitanud trotsi ning rahulolematust. Mõnegi meelest mindi eriolukorraga liiale ja keerati vinti üle.

Vallavanem kuulub ise reformierakonda. Tema parteikaaslane Toompeal Kaja Kallas on teravalt kritiseerinud valitsuse peataolekut ja vastakat kommunikatsiooni.  Kuidas kommenteerib elamist eriolukorra tingimustes vallajuht Toomas Järveoja?  

 „ Eriolukorra kehtestamine oli vajalik, kuid kui kriisi alguses olid vabariigi valitsuse sõnumid selged ja konkreetsed, siis aja jooksul muutusid need  ümmarguseks ja laialivalguvaks. Olen kriitiline kriisist väljumise osas, sest väljumisstrateegia ja selle kommunikatsioon olid segased ja tekitasid palju küsimusi, “ märkis Järveoja.

Alates 25. maist on avatud Tartumaal spordisaalid, ujujatele avab uksed Tartus asuv Aura keskus. Vabas õhus tehakse juba praegu aktiivselt treeninguid.

Paljudes Euroopa riikides on lõdvendatud 2+2 reegelit. Piirangute mahavõtmine toimub vastavalt haigusnäitajate kadumisele.  

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button