SPORT

SUUSALIIDULT ELVA SUUSAHÜPPETORNI RENOVEERIMISEKS RAHA EI TULE

Kui Elva Uudised sel nädalal kirjutas, et Elva suusahüppetorn, kust on alustanud sportlasteed nii Kristjan Ilves kui Ago Markvardt, on kasutuskõlbmatus seisus, avaldas vallavalitsus lootust, et ehk õnnestub kordategemiseks raha saada Suusaliidult. Vallal endal raha pole. Suusaliidu poole pöördudes aga sai Elva Uudised teada, et neilt küll remondiraha tulemas pole. Maailmas on tavaks, et suuremate mägede eest hooliteb riik ja väiksemate eest omavalitsused, juhib Suusaliit tähelepanu.

Eesti Suusaliidu kahevõistluse ja suusahüpete alajuhi Rauno Loiti arvates oleks suusahüppetorni korda tegemine kahevõistluse ja suusahüpete ala mõistes hädavajalik protseduur. Seda seetõttu, et praegusel hetkel, kui Elva suusahüppemägi ei toimi, on Eestis ainult kolm aktiivset keskust, kus lapsed trenni saavad teha. Samuti soovib Eesti Suusaliit korraldada noortele suunatud võistlusi ja kogu aeg on Elva üks sarja toimumise kohti olnud, kuid viimane aasta enam mitte, sest mägi on väga kehvas seisus.

„Oleme antud teemat juba tegelikult läbi käinud Elva vallavalitsusega ja nüüd hiljuti ka Elva valla spordijuhi Madis Šumanoviga. Peame kahetsusega tõdema, et antud projektile on väga keeruline leida projekteerijat, sest eelarve on piiratud,“ kommenteerib alajuht. “Projekteerija, kes lubas aidata, pole tänaseni edasi liikunud. Kui keegi peaks olema kusagil, kes soovib ja oskab selliseid asju teha, siis see oleks vägagi tänuväärne abikäsi. Praegusel hetkel oleme pöördunud ühe kahevõistluse toetaja poole, kes lubas projekteerimist aidata, aga kuna asi on nii-öelda pro bono tegevus, siis sellega läheb aega.“

Oma teadmiste ja kontaktvõrgustikuga on Suusaliit Elval juba abis. Eesti Suusaliidu soov on, et mägi saaks võimalikult kiiresti korda ja lapsed treeningutele naasta. „Juhul kui me räägime rahalisest panustamisest, siis seda Eesti Suusaliidu eelarvest võimalik teha ei ole. Seda seetõttu, et sportlastele tingimuste tagamine, võistlustele lähetamine ja muu säärane võtab meie rahalistest ressurssidest suure summa ära,“ põhjendab Loit, miks ei ole Suusaliidul võimalik Elvale hüppetorni renoveerimiseks rahalist abi pakkuda.

„Vaadates suurde maailma, siis ka teistes riikides on nii, et pisemate mägede (nagu ka Elva) eest hoolitsevad kohalikud omavalitsused ja suuremate mägede (nagu Tehvandi) eest hoolitseb riik,“ lisab Suusaliidu esindaja.

Elva vallal ja Eesti Suusaliidul on olnud tihe koostöö ning mõlema soov on mägi korda saada. Hetkel on kaalutlusel kaks varianti, kas renoveerida või täiesti uus ehitada. Suurim mure hetkel on olnud projekteerimise ja eelarvestamise osa. „Kui nendest üle saame, siis peaks juba ladusamalt edasi minema,“ loodab Loit.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button