SELTSKOND

SÜNNIPÄEVALAPS MARIKA SAAR: OLEN ELVA ASJADEST VEIDI KÕRVAL, AGA SAMAS KA VÄGA SEES

Praegu on väga tore aeg on elus, ütleb tänane sünnipäevalaps, 40-seks saav endine abivallavanem Marika Saar. Elva asjades on ta enda sõnul varasemaga võrreldes natuke kõrval, aga samas ka väga paljudes asjades sees.

„Stampvastus sellele, et mida ma teen, on – naudin elu,“ võtab täna juubelit tähistav Marika Saar oma praeguse elu kokku. Hulk aastaid juhtivat tööd Elva linnavalitsuses ja hiljem vallavalitsuses haridus-, kultuuri ja sotsiaalküsimuste suunajana sai sügiseste valimiste järel ühele poole. Kuid tegevust paistab tal jaguvat. „Olen freelancer ehk vabakutseline. Aga samas on mul ka Elvas väga palju rolle. Olen ju vallavolikogu liige, kahe nõukogu esimees (SA Elva Laste- ja Perekeskus ja SA Elva Kultuur ja Sport), juhin volikogus hariduskomisjoni,“ räägib Marika Saar. Nõukogudes aitab ta kaasa sihtasutuste eesmärkide seadmisele ja arengu suunamisele. „Eks tullakse ikka ja küsitakse nõu. Ja hariduskomisjonis on meil aasta lõpuni plaanid juba tehtud.“

Praegune aeg võimaldab ka tegeleda sellega, milleks vallavalitsuses aega nappis –  liikumiskilomeetreid koguda ja trenni teha, samuti perega koos olla ja koduseid sooja söögiga oodata, rohkem reisida, lisaks ka lugeda ja end arendada. Marika sooviks edaspidi rohkem rõhku panna ilukirjandusele. Praegu aga loeb ta erinevaid mõtteviise ja harjumusi kultiveerivaid teoseid. Näiteks Mark Mansoni raamatut „Kuradile! Suva olemise peen kunst“, millest ta on ammutanud teadmise, et probleemideta oleku saavutamine on illusioon, nendes elamine ja hakkamasaamine on normaalsus. „Ka Elva linna ja valla heaks töötades paelus mind just kaosest korra loomine, mis läheb ka selle raamatu teemaga kokku,“ selgitab Marika. Lisaks on ta lugemislaual veel James Cleari raamat „Aatomharjumused“, mis õpetab halbu harjumusi ära tundma ja häid juurutama. „Lisaks on olnud aega ka kuulata podcaste, näiteks Dan Pink on väga inspireeriv erinevate elu õppetundide jutustaja,“ räägib Marika. Elulugudest on praegu laual legendaarse ooperilaulja Maria Callase elulugu.

Ühtlasi valmistab ta end ette ka järgmisteks töisteks proovilepanekuteks – seda konsultatsiooniettevõtluse alal. Parajasti on käimas oma ettevõtte asutamise protsess. Tema eesmärk on pakkuda inspiratsiooni läbi koolituste ja konsultatsioonide haridusasutustele ja omavalitsustele. Julgust selleks annab talle suhteliselt hiljuti omandatud magistrikraad Tartu Ülikoolist haridusinnovatsiooni alalt. Paeluvateks teemadeks on haridus, kultuur, sotsiaalvaldkond, aga ka avatud valitsemine ja omavalitsuste sisekontrollisüsteemid.

Näita rohkem

Seotud artiklid

Üks kommentaar

KOMMENTAARIUM

Back to top button