UUDISED

SOOJA KOOLITOIDU ASEMEL RASKUSTES PEREDE LASTELE TOIDUPAKID

Koolid on koduõppel ja sööklad kinnni, sooja koolitoit ei jagata.

Keegi ei tea sedagi, millal kokad uuesti toitu valmistama hakkavad. Mida teeb Elva vald koolitoidu jagamisest üle jääva rahaga? Teemat kommenteerib Elva abivallavanem Marika Saar.

Elva valla koolide toidupäeva maksumus on õpilase kohta 1,80 eurot, millest riik toetab kohalikke omavalitsusi ühe euroga. Praegu ei toimu küll toidu valmistamist, kuid kõik kokad ja köögitöölised on palgal ning personalikulu on koolitoidu pakkumisel märkimisväärne. Vallavalitsus jagas sel nädalal toimetulekuraskustes peredele toiduabipakke ning seegi oli omavalitsusele kulu.Seega ei saa öelda, et koolitoidule mõeldud rahast ressurssi üle jääb.

Kui suure summaga on tegemist? 

Esiteks, me ei oska täna hinnata, kui pikalt eriolukord kestab. Teiseks, olukorras, kus lähikuudel vähenevad omavalitsuse tulud, ei ole kohane rääkida sellest, et raha jääb üle. Seega ei ole praegu võimalik siinkohal täpseid arve või summasid välja tuua.

Mõned omavalitsused saadavad vähekindlustatud perede lastele koolilõuna asemel toidupakke. Oli ju koolitoit enne kriisi paljudele lastele ainus soe toidukord. Kuidas Elva vald sellisesse asjasse suhtub ja kas Elva vallas on mõeldud ka selliste pakkide jagamisele? 

Elva vald jagas sel nädalal toimetulekuraskustes peredele toiduabipakke. Toiduabipaki sai 90 perekonda üle valla, sellega sai toiduabi 247 last. Toiduabipakis oli erinevaid toiduaineid, millest on võimalik ka sooja toitu valmistada. Pakis oli näiteks piima, õunu, sinkvorsti, viilutatud juustu, täisterasepikut, rukkileiba, makaronirooga, borši, frikadellisuppi, makarone, mannat, täistera neljaviljahelbeid, mune jms. Elva vallal ei ole plaanis hakata jagama sooja koolitoitu. Oleme saanud peredelt väga positiivset tagasisidet ning kõik on toiduabipaki eest olnud tänulikud.

Üks on üks aga kuidas on praegu olukord Rõngus ja Puhjas ning mujal? 

Elva vallas kehtivad kõigile piirkondadele ühesugused põhimõtted. Elva vald toetas toiduabipakiga toimetulekuraskustes olevaid peresid üle kogu valla.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button