UUDISED

RÕNGU KOOL SAAB KODUÕPPEGA HAKKAMA

Kui Rõngu Keskkooli direktorile Hilju Erikule helistasime ja tundsime huvi väikeses maakoolis praegu toimuva õppetöö kohta oli koolijuht algul äärmiselt tõrges ega tahtnud intervjuust midagi kuulda. „Teate ma väldin igasuguseid kontakte ja olen praegu kodus, ei taha mingeid intervjuusid,” ütles direktriss telefonis. Pikka pinnimise peale jõudsime niikaugele, et koolijuht lõpuks leebus ja oli nõus meili teel oma arvamust jagama. „Elame digiajastul, kus geograafiline asukoht ei oma mingit rolli distantsõppe läbiviimisel. Õppetöö toimub, iga päev otsime ja avastame uusi võimalusi selle huvitavamaks muutmiseks. Probleem on õppetööväline – eksisteerib oht nakatuda koroonaviirusesse.”

Paljud tööl käivad vanemad on mures, et algklasside lapsed on veel väikesed ja ei saa paljudest ülesannetest aru. Matemaatika puhul peab olema pidevalt kõrval ja selgitama. Hea kui vanem saab teha kaugtööd ja viibib kodus, siis on asi lihtsam. „Kindlasti ei pea lapsevanem võtma üle õpetaja ülesandeid, selleks pole ka vajadust, sest õpetajad viivad läbi nii videotunde (ka algklassides). Meil kehtivad konsultatsiooniajad, suhtleme e-posti kui ka telefoni kaudu.

Kahesaja kolmeteistkümne õpilasega kool on just nii suur või väike, et iga õpilasega jõuab tegelda. Tööülesandeid jagatakse päevade kaupa põhikooliastmes kui ka nädala ülesannetena gümnaasiumis.”

Direktori kinnitusel Rõngu koolis numbrilisi hindeid praegu ei panda, selle kohta saab lapsevanem lugeda ka kooli kodulehelt.

Siin-seal kostub hääli, et mõnel õpilasel ei ole kodus arvutit või peab seda vanema õe või venna tagant ootama. Maal on mõneski kohas probleem internetiühendus. Digiajastu küll aga ikkagi. Internetihäiretest hiilib Erik mööda. „Meie kooli õpilastel on peres arvuti, kool on laenutanud abivajajatele ka tahvelarvuteid. Elva valla sotsiaalosakond on aidanud hankida ka peredele arvuteid, kes seda on vajanud.”

Hilju Eriku kinnitusel tunneb iga õpetaja oma ainet ja õpilasi kõige paremini, mistõttu on õpetajal otsustamisõigus: Õpilastele jagatakse tööülesandeid nii päevade kaupa põhikoolis kui ka nädala ülesannetena gümnaasiumis. Lapsevanemad on väga mõistvad,” võttis Rõngu koolijuht Hilju Erik jutu kokku.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button