UUDISED

REIN ABEL RANNU JA PUHJA STAADIONIDE KORDATEGEMISEST:  SEE ON POTJOMKINLUS

Ehkki abivallavanem Marika Saar rahustab, et Elva staadion saab kavade kohaselt peagi korda ja Rannu-Puhja staadionid on juba edukalt korda tehtud, peab vallavolinik Rein Abel neid väiteid blufiks. Tema sõnul on Rannu ja Puhja staadionide uuendamine eelmisel aastal tehtud nii kehvalt ja raja seisukord nii halb, et hooldustöid võib nimetada raha põletamiseks.

Enda sõnul käis EKRE nimekirjas kandideeriv Rein Abel nii Puhjas kui Rannus Marika Saare (Sinu Elva Vald) valimisdebatil lasutud julgete väidete järel faktikontrolli tegemas. Debatil kõlanud kriitilise küsimuse järel valla spordiväljakutel „elurikkuse arendamise“ ehk jooksuradade ja hüppekastide rohtukasvamise kohta andis abivallavanem Saar üsna optimistliku selgituse.

„Mulle tundub, et te olete väga-väga ammu käinud nendel staadionidel,“ ütles Saar. „Seda teemat pole ammu olnud. Eelmisel aastal said Rannu-Puhja staadionide jooksurajad uue katte ja Elva linna ootab kohe uue katte panemine ees. Kindlasti spordiobjektid on väga olulised, neid hooldatakse regulaarselt. Meil on selleks olemas eraldi inimene, haldusjuht, kes kogu selle teemaga tegeleb. Seda ohtu enam ei ole, et midagi rohtuks. Vastupidi, kasutage aktiivselt!“

Abel, kes oma noorusest kergejõustiklasena ja Elva staadioni ühe ehitajana telliskivipururadade hooldamise tehnoloogiat tunneb, naasis Puhja ja Rannu radadelt püha viha täis. Jalgpallimuru oli hooldatud üsna korralikult, kuid jooksurada mitte.

Rannu staadioni kaugushüppekast.

„Elementaarne hooldus on tegemata. Killustik on lahtine, vaalud raja peal, rada on rulliga tihendamata,“ kirjeldas Abel. „Paistab ka, et saviainest pole sisse pandud.“ Abel osutab, et Puhja staadioni rajast kasvab hein juba läbi. „Hüpperajad – tule taevas appi. Nõuka-ajal olid need staadionid paremas korras.“ Kiidusõnu pälvis talt Rõngu miniarena oma palliväljakutega.

Eelmise aasta suve hakul olid Puhja ja Rannu staadionid kehvas seisus, Rannu staadioni jooksurada rohetas ja kaugushüppekastis kasvasid rinnuni ohakad. Seejärel saabus hooaja keskel hooldus, mis seisu pealtnäha parandas.

Puhja staadioni jooksurada.

Puhja korvpalliplats.

Puhja kettaheitesektor.
Rannu staadioni jooksurada.
Hoovõturada Rannus.
Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button