UUDISED

REIN ABEL: PLANEERITAV VEEKESKUS EI VÕIMALDA KORRALDADA KAASAEGSEID UJUMISVÕISTLUSI

Esmaspäeval Elva vallavolikogus vastu võetud Verevi detailplaneeringu ellu viimisel ei jää puhkajatele rannas piisavalt ruumi ning see ei rahulda Elva randa puhkama tulevate inimeste vajadusi,  arvab Elva Vallavolikogusse kuuluv ärimees Rein Abel.

Reformierakonda kuuluv Rein Abel oli üks, kes hääletas Verevi ranna detailplaneeringu vastuvõtmise vastu. Seda põhjusel, et planeeritav veekeskus on Elva valla jaoks liialt väike, kuna ei võimalda kaasaegsete ujumisvõistluste läbiviimist.

„Ei ole just kõige parem lahendus loobuda sellise “minibasseini” ehitamise pärast looduslikult ilusast liivarannast. Liivaala muutub peaaegu poole väiksemaks ja ei rahulda puhkajate vajadusi,“ kommenteerib mees vallavalitsuse planeeritavat veekeskust.

Ühtlasi arvab ta, et kui veekeskus tõesti tuleks ning rannaala väheneks, siis jääb päikesenautijatel ruumi äärmiselt väheseks ning vaated järvele kaovad täielikult ja nii Tartu kui ka Elva inimesed leiaksid suvel kindlasti sobilikuma paiga puhkuse nautimiseks.

„Detailplaneeringuga on püütud väikesele pinnale liiga palju erinevaid asju planeerida – promenaad, laste mänguväljak, võrkpalliväljak, kõnniteed, 100 jalgrataste parkimise kohta, 150 autode parkimise kohta jne. Nelja rajaga bassein ei ole kindlasti tänapäevane lahendus  ja on pigem takistuseks tulevikus normaalmõõtmetega veekeskuse ehitamisel,“ põhjendab Abel oma seisukohti.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button