UUDISED

REFORMIERAKOND LUBAS ELVA VALLA ÕPETAJATELE ÕPETAJASTIPENDIUMIT. MIS SELLEST SAI?

Viimastel kohalikel valimistel, 2017. aastal lubas Reformierakonna Elva valimisplatvorm selgesõnaliselt, et Elva vallas hakatakse maksma õpetajastipendiumit. Elva Uudised otsustas uurida, et millal see tulemas on ja palju ka makstakse.

Õppeaasta on peagi läbi ja koolides algab peagi parimate meeles pidamine. Järgmised kohalikud valimised pole enam mägede taga, ainult 15 kuud veel ongi minna. Seega võiks eeldada, et suurem jagu haridusvaldkonna valimisplatvormist on juba nüüdseks ellu viidud või vähemasti ettevalmistamisel.

Reformierakonna platvorm aastateks 2018-2021 “Tugev Elva” on Elva valla hariduselule paljutõotav. Eraldi punkt on välja toodud õpetajatele: “Algatame parimate õpetajate tunnustamise õpetajastipendiumiga.” Selle kohta lähemalt uurides selgub, et stipendiumi lubati, ent vähesed mäletavad.

Foto: Vambola Paavo. Elva Gümnaasium on noortele populaarne edasiõppimise koht. Õpetajad on siin tublid.

Milles siis häda? Kas Elvas siis tunnustust väärivaid õpetajaid pole? “On ikka ja väga väärikaid,  keda võiks stipendiumiga tunnustada ja esile tõsta. Reformierakonna idee on muidugi hea. Kahjuks on see jäänud pelgalt siiski mõtteks,“ vastas Elva Gümnaasiumi direktor Tarmo Post.

Vallavanem Toomas Järveoja vastusest selgub, et probleem on Elva valla võimuliidu koalitsioonipartnerites – ehk siis sotsiaaldemokraatides (pealik Marika Saar) ja Keskerakonnas (esindatud võimuliidus napi volikogu aseesimehe kohaga, juht Peeter Laasik).

”Elva vallas on koalitsioonivalitsus. See tegutseb vastavalt koalitsioonilepingule ning paraku kõikide koalitsioonipartnerite lubadused lepingusse ei mahtunud,” viitab vallavanem Järveoja, et Reformierakond jäi sedapuhku kõnelustel kannatajaks pooleks. Lootus pole siiski kadunud, sest peagi algab uus nelja-aastane periood. “Elva valla jaoks on tublide tegijate tunnustamine väga oluline ning sellega me tegeleme ka. See, milliseks kujunevad uute valmisperioodi lubadused on täna veel vara öelda.”

Reformierakond lubas viimastel valimistel algatada parimate õpetajate tunnustamise õpetajapendiumitega.

Haridusvaldkonda juhtiva abivallavanem Marika Saare (SDE) vastusest selgub kõike muud head, mida Elva vald õpetajate ja hariduse jaoks üldiselt teeb, aga ainult mitte õpetajastipendiumi kohta. Saame teada, et Elva valla haridusvaldkonna eelarve moodustab kogu eelarvest ligi 64% ehk siis 14,6 miljonit eurot. Koolide kulud, sh koolitransport ja koolitoit moodustavad vallas kokku ligi 8,4 miljonit eurot. 

Saargi möönis, et Elva vallas on väga palju tublisid õpetajaid. Stipendiumiraha asemel aga räägib ta meenest. “Meil on välja töötatud omaette tunnustamise süsteem. Elva vald annab välja tunnustusi kaheksas kategoorias: aasta noorõpetaja, aasta kooliõpetaja, aasta klassijuhataja, aasta huvihariduse õpetaja, aasta hariduse tegu, aasta hariduse sõber, aasta taustajõud ja aasta tugispetsialist. Tunnustuste üleandmise pidulik üritus toimub oktoobris, õpetajate päeva paiku. Õpetajad saavad meene ja vallapoolse kingituse.” Ei mingit juttu stipendiumist.

Elva valla haridusvaldkonna tunnustusavalduste statuudist, mis võeti vastu 8. juunil 2018 ei loe ridagi õpetajastipendiumist. Mis tähendab, et valimislubadus ei pidanud aastatki vastu.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button