SELTSKOND

RÄPIBÄND 5MIINUST: HIP HOP FESTIVAL ELVAS ON MASSIIVNE JA ERILINE

Elva on äge väike mändidega linn, kus signaalrakettidega käsi kõrvetatud ja kus toimuv Hip Hop Festival on kogu Eesti räpimaailma suurim ja erilisim üritus, rääkisid menuka räpibändi 5MIINUST liikmed Elva Uudistele. Ühtlasi arvavad nad, et Mahlamäe kettagolfi park on kogu Lõuna-Eesti esindusväljak.

„Siia tulles kuulasime Tõnis Mägi laulu „Aed“, mulle meeldib see, et Tõnis Mägi elab Elva lähedal. Mis mulle väga meeldib, on Mahlamäel asuv discgolfi park, mis on super koht, see on Lõuna-Eesti esindusväljak,“ kommenteerib end ka Isa Goriot´ks nimetav Põhja-Korea oma teadmisi Elvast ning lisab enesekindlalt: „Elva linnapea oli varem Urmas Kruuse, seda ma tean.“

„Mulle on Elva üldiselt juba ammu meeldinud. Elasin varem Tartus, aga Elva on alati olnud selline äge väike mändidega linn. Elva on kõva!“ arvab blondide juustega hurmur Lancelot.

Hip Hop festival peaks ühe räpipundi jaoks olema tähtis üritus ja seda ta ka on. 5MIINUSE arvates on EHHF aasta suurim ja olulisim live esinemine, sest kui ülejäänud esinemised ja suuremad peod, mida nad suvel teevad, on rahvahulga poolest samasugused, siis Hip-Hop festival on massiivne ja eriline. „Tuled siia backstage-i, kõik räpparid on koos, viskad käppa, pole ammu näinud, räägid juttu ja siis sa tahad minna lava peale ja olla lihtsalt äge. See on selline, et kui tavaliselt esinemispinge on üldiselt kadunud, siis siia tuled ja mõtled, et tahaks ikkagi teha ägeda asja,“ arvab Põhja-Korea.

Meestel on Elva ja Hip Hop festivaliga ka erinevaid mälestusi. Lancelot seletab, kuidas nad kunagi olid campingu majas ja panid pingi lakke. Põhja-Korea mäletab, kuidas nad vedasid üks aasta festivalile metsikult diivaneid, et neil oleks oma tuba. Muide, Põhja-Korea oli kõige esimese Eesti Hip Hop festivali kõige esimene esineja aastal 2006.

„Ükskord me põletasime laval signaalrakette, aga enne seda me proovisime neid ja mulle kukkus see sulav jama käe peale, see oli küll valus,“ jutustab Põhja-Korea õnnetut juhtumit seoses laval kasutavate signaalrakettidega. „Siis läksime mu suvilasse Peedule ja panime meie autojuhi Kauri trepi alla seisma. Lasime tema pea kohal need signaalraketid lahti ja vaatasime, kas on valus. Ta ütles, et ei ole,“ lisas grupi seltskonnalõvi Estoni Kohver.

Erilist lavalemineku eelset rutiini grupil ei ole. „Võtame paar pitsi viina, ütleme kõigile edu ja oleme head sõbrad! Rohkem ei olegi väga,“ arvab Põhja-Korea.

Konkurente mehed ei karda ning isegi kiidavad Eesti praegust räpimaastikku. „Minu arust on Eesti räpimaastikul praegu super hästi. Räpp on popižanri ära vallutanud. Varem, 1970.-80.-90. – ndad oli popp, praegu on popräpp ja kui vaatad Eesti Ekspress Top40, siis esimesed 10-20 lugu on puhtalt Eesti lood ja enamjaolt siis nublu või meie. Ehk siis kokkuvõttes võib öelda, et see kõik töötab.  Inimesed hindavad seda.“

„Ma arvan, et läheb järjest paremaks. Üldiselt noori räppareid tuleb kogu aeg peale ka ja see on väga äge. Vahetult enne meid see asi aastaid seisis nagu paigal. Olime võib-olla ka õigel ajal õiges kohas. Eks ta mujal maailmas on samamoodi, praegu on väga hea aeg hip-hopile,“ kommenteerib Lancelot Eesti räpimaastikku.

Kui 5MIINUST peaks end kolme sõnaga iseloomustama, siis väidavad nad: „Eesti parim bänd. Punkt“

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button