UUDISED

RANNU TULISTAMISINTSIDENDI TAGAJÄRG: MAHA LASTI 59-AASTANE MEES

Täna õhtupoolikul teatati politseile, et Tartumaal Elva vallas tulistati jahirelvast 59-aastast meest, kes sai raskelt viga ning hukkus sündmuskohal. Politsei pidas esialgu kahtlustavana kinni kaks 53-aastast meest.

Politsei pressiesindaja kinnitas, et sündmus toimus Rannu piirkonnas. Teade võimalikust tulistamisest laekus politseile täna õhtupoolikul kell 18.11. Esialgse napi info põhjal käivitati politseioperatsioon, millesse kaasati lähedal asunud patrullekipaažid, kiirreageerijad ning ka politsei eriüksus K-Komando.

Kuna ei olnud teada, mis olukord eramajas ees ootab, sulgesid politseinikud kõik majakompleksi ümbritsevad teed ja ligipääsud vältimaks ohtu teistele inimestele.

Lõuna prefektuuri operatiivjuht Argo Turba kirjeldas, et sündmuskohale lähenedes leidsid politseinikud maja hoovist kuulihaava saanud 59-aastase mehe, kes kahjuks suri raske vigastuse tagajärjel sündmuskohal. Politsei pidas kohapeal kahtlustavana kinni kaks 53-aastast meest, kellel mõlemal esinesid alkoholi tarvitamise tunnused. Nende roll juhtunus selgub edasise menetluse käigus.

Operatiivjuht lisas, et läbimõeldud tegevusplaan on sellistes olukordades politsei jaoks ülioluline välistamaks, et ettearvamatu käitumisega tulistajast kellelegi veel ohtu võiks olla.

„Millised sündmused täpselt eelnesid mehe traagilisele surmale selgitavad politseinikud veel praegugi sündmuskohal ning kõik täiendavad nüansid selguvad alustatud kriminaalmenetluse käigus,” ütles Turba.

Politsei alustas juhtunu osas kriminaalmenetluse tapmise paragrahvi alusel, menetlust juhib Lõuna ringkonnaprokuratuur.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button