UUDISED

POLITSEI TEGI ALKOHOLI KONTROLLOSTE, ELVA COOPIS SAI ALAEALINE SIIDRI VAEVATA KÄTTE

Sel nädalal viis politsei Tartumaal mitmes kaupluses läbi kontrolloste, mis näitasid, et müüjad ei veendu korralikult ostja täisealisuses ning alkohol ja tubakatooted on alaealistele jätkuvalt poes kergesti kättesaadavad. See puudutas ka Elva valda. Näiteks teisipäeval sai alaealine kontrollostja Elvast Coopi kauplusest siidri vaevata kätte.

Tartumaa piirkonnavanem Anti Peiponen kirjeldas, et kontrollostudele kaasatud noored said politseinike järelevalve all suurema vaevata kauplustest osta alkohoolseid jooke ilma, et müüja oleks nende vanuse vastu huvi tundnud. Taoline ost toimus ka Elvas. Hiljem põhjendas üks Elva Coopi kaupluse müüja, et klient, kes ostis pudeli siidrit, näis olevat enam kui 18-aastane. Dokumendi küsimine ja kontrollimine olnuks tema sõnul lisaaega võtnud ja järjekorra tekitanud. Müüja siiski tõdes, et tema sisetunne kliendi vanuse osas ei olnud kindel ning kahtlus oli, et klient ei pruugi täisealine olla.

Kauplustele, kus rikkumised tuvastati, tehti märgukirjad. Selles juhib politsei ettevõtja tähelepanu eksimusele ning küsib koostööd olukorra parandamiseks ja müüjate teadlikkuse tõstmiseks. „Kontrollostude eesmärk on selgitada, mis on rikkumise põhjused ja jälgida, kas müüjad veenduvad kliendi täisealisuses korralikult. Olulisim sellest on tagada, et sõltuvust tekitavad ained ei jõuaks alaealisteni,“ märkis piirkonnavanem.

Kontrollost toimub politseiniku järelevalve all ja politseinikud saavad sellele kaasata vähemalt 16-aastaseid noori. Kontrollostu saab teha, kui politseini on jõudnud info kahtlusest, et kaupluses on alaealistele alkoholi- või tubakatooteid müüdud. Politsei selgitab, et kontrollostu tehing on tühine ehk karistust ei järgne ja ostetud kaup tagastatakse kauplusele, kuid korduvate rikkumiste korral võib siiski kaasa tuua müügiloast ilmajäämise.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button