UUDISED

POLITSEI HOIAB KÕIGIL SILMA PEAL

Karantiininõude rikkumise kohta on politsei saanud Lõuna-Eestis mitmeid teateid. Pisteliste kontrollimistega jätkatakse ja kui hoiatus inimestele ei mõju, võidakse äärmusliku abinõuna kohaldada sunniraha kodus püsimise kohustuse mittetäitmise eest.

Lõuna prefektuuri pressiesindaja Kerly Virgi kinnitusel on korravalvurid saanud viimastel päevadel mitu teadet karantiininõuete rikkumise kohta.

„Kõige markantsem näide oli sellel nädalal Sportlandi poeketi ootamatu soodustuskampaania. See tõi kauplustesse ühekorraga palju inimesi ja ohutut distantsi üksteisest ei hoitud. Politsei käis kohal mitmes poes olukorda hindamas, müüjatele ja ostlejatele selgitati üle kehtivaid piiranguid. Ühtlasi võttis politsei selgituse saamiseks ühendust Sportlandi esindajaga. Poekett ei suutnud taolist olukorda ette näha ning nad sulgesid kauplused ennetamaks edasist inimeste koondumist oma poodides.”

Enamus inimesi võtavad politsei kinnitusel praeguseid liikumispiiranguid vastutustundlikult. Neil päevil on olnud mitmeid politsei sekkumist vajavaid olukordi, kui inimesed keelust hoolimata ikka kambakesti kokku tulevad.

„Seda on täheldatud ennekõike eakamate, aga ka noorukite puhul. Oleme suurendanud väljas patrullide arvu, kaasanud appi vabatahtlikke. Selles osas teeme aktiivset koostööd kohalike omavalitsustega,” möönis Virk.
Võtkem kõike rahulikult ja jälgigem soovitusi. Kui me üheskoos nõuetest kinni ei pea, võivad piirangud veel kaua kesta. Seda me ju ei soovi!

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button