UUDISED

PIDU KATKU AJAL – KAITSEMASKID JÕUAVAD MÜÜKI HOMME

Alates kolmapäevast peaksid apteekidesse müügile jõudma pühapäeval Hiinast firmade Magnum ja Semetron vahendusel tellitud kirurgimaskid.

Ahti Kallikorm Magnum Medicalist kinnitas ERR-i raadiouudistele, et ühe maski orienteeruv hind peaks olema 70 senti ja igale inimesele müüakse üks pakk.

Elva peal liikus täna ennelõunal info, et paki maskide eest hakatakse küsima üle 80 euro. Ühes pakis on 50 kirurgimaski. Info Tartu apteekidest kõneles märksa suurematest numbritest. Mõni apteek pakub maskipakki 75 euroga ent leidub neidki apteeke, kus tuleb ühe paki eest välja käia 100 eurot.

Kuvatõmmis raviminfo.ee portaalist 07.04.2020

Oma nime mitte avaldada soovinud Tartu apteekrid olid sellise hinna peale keeletud. Selle põhjal tuleb ostjale ühe kaitsemaski hinnaks 1.50 eurot.

Veel jaanuarikuus maksis 50 maskist koosnenud pakk olenevalt apteegist 3.50 -4.80 eurot. „Tegemist on hullumeelse hinnaga, kes neid ostma hakkab,” konstateerisid apteekrid.

Hiinast saabunud isikukaitsevahendeid hakatakse müüma Apotheka kettides, Südameapteegis ja Benu apteekides. Valitsusel on plaanis soetada Hiinast juurde veel 4 miljonit kirurgimaski.

Eesti tuntuim perearst Karmen Joller ütles usutluses ERR-le, et mask ei ise ei kaitse tervet inimest. See on mõeldud neile, kelledel köha ja nohu ning tunnevad, et võivad levitada edasi viirust. Arstide sõnul peab kirurgimask vastu maksimaalselt 3 tundi ja seda ei ole mõtet hilisemaks kasutamiseks ahjus kuumutada. 

Elvalased võivad ülikalli hinnaga müüdavaid maske minna nõutama 8. aprillist.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button