UUDISED

PÄÄSTEAMET SAI TÖÖD ELEKTRIPOSTIDE JA MURDUNUD PUUDE TÕTTU

Elva vallas on Päästeametile tööd pakkunud viimastel aegadel teele kukkunud puud, ohtlikuks muutunud elektripostid ja hooldamata kütteseadmed. Eile, neljapäeval, 19. novembril kell 9.33 eemaldasid päästjad suure murdunud männi sõiduteelt Elva vallas Uderna külas. Eile kell 12.13 aga teatati, et Elvas Lootuse tänaval on mäda elektripost viltu ja püsib ainult kaabli najal üleval. Koostöös kohale saabunud elektrikutega oht kõrvaldati.

Kolmapäeval, 18. oktoobril kell 17.00 teatati, et Elvas Järve tänaval tuleb elumajast suitsu. Päästjad selgitasid, et suitsu sattus ruumidesse kütteseadme tahmaluukide vahelt, sest hooldamata korstnajalg ja slepe olid tahma täis ja ummistasid suitsu teekonna. Majas elavale vanahärrale anti tuleohutusalast nõu ja ta lubas kutsuda korstnapühkija. Jäi kokkulepe, et enne kütteseadme hooldust mees pliiti ei küta.

Päästjad juhivad tähelepanu, et kütteseadmeid tuleb hooldada minimaalselt kord aastas. Ainult järjepideva hooldusega saab ära hoida tahmapõlengud, mis lõhuvad kütteseadmeid ja pragudest võib tuli maja külge levida.

Teisipäeval, 17. novembril kella 21.02 ajal käisid päästjad Elva vallas Palupera külas eemaldamas teelt murdunud suurt puud. Puu tükeldati mootorsaega ja tee puhastati.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button