UUDISED

OPOSITSIOON VALLA JÄRGMISE AASTA EELARVEST: SEE VÕETI VASTU TEERULLIMEETODIL

Elva valla 2021. aasta eelarve võeti vastu 17 poolthäälega, mis tähendab, et palju oli ka volikogu liikmeid, kes olid vastuvõtmise vastu. Volikogu liikme Vahur Jaakma sõnul puudub koalitsiooni ja opositsiooni vahel dialoog ning volikogu liikme Madis Essi sõnul ei esitatud ettevõtlus- ja turismikomisjonile istungile eelnevalt eelarve täiendavaid materjale.

Volikogu liikme Vahur Jaakma sõnul ei võta koalitsioon arvesse opositsiooni ettepanekuid ning  Elva vallavolikogus puudub vähimgi diskussioon ja dialoog opositsiooni ja koalitsiooni vahel. „See ei ole meie eelarve, see on koalitsiooni eelarve ning lisaks ka väga napp, kui volikogus on 29 liiget,“ arvab Jaakma.

Jaakma sõnul ei arvestata valla juhtimisel opositsiooniesindajate ideede ja arvamustega ning olulised valla arengut arendavad tegevused, nagu töökohtade ja uute elukohtade loomine, täna kõik puuduvad. „Need on võibolla kirjas, aga sisuline valla eelarve nende asjadega ei tegele,“ kommenteerib volikogu liige.  

Elva volikogu ettevõtlus- ja turismikomisjoni esimees Madis Essi (pildil – toim) sõnul esitasid nad komisjoniga juba enne eelmist volikogu istungit küsimused täiendavate materjalide saamiseks, et saada ligi ka valla allasutuste eelarvetele, mis puudutavad valla rahakotti, kuid täiendavaid materjale nad ei saanud.  „Arvan, et tegu on teerulliga ja otsus võeti lihtsalt tuimalt vastu. Kuna me andmeid ei saanud ja komisjoniga ettepanekut teha ei saanud, siis olin vastu,“ väidab Madis Ess.

Ess meenutab ka mitme aasta tagust olukorda, kui Verevi järvel oli hädasti vaja inventari remonti teha ning selleks oli suur summa ette nähtud, aga kuna tollel hetkel oli tähtsam keskväljaku ehitamine, siis tõsteti see raha sinna. „Purded ja sillad seisavad sisuliselt õhus ja on päevade küsimus, millal seal keegi jälle läbi kukub kuskil,“ lisab ettevõtlus- ja turismikomisjoni esimees.

Elva vallavolikogu võttis eelmisel nädalal toimunud e-istungil 17 poolthäälega vastu valla eelarve, mille kogumaht on koos investeeringutega 27,45 miljonit eurot. 2021. aastal on investeeringute maht Elva vallas 4,03 miljonit eurot.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button