UUDISED

NÕO EHITAB, ELVA VEEL OOTAB: TURVALISE ELVA-NÕO KERGLIIKLUSTEE VALMIMIST PEAB AASTA OOTAMA

Reformierakond lubas 2017. aasta kohalike valimiste programmis Elvasse ja selle ümbrusesse rajada 20 kilomeetri ulatuses kergliiklusteid ja see mõte pandi kirja ka koalitsioonilepingusse. Valitsemisperiood hakkab otsa saama, aga Kulbilohu elanikud käivad praegu veel piki maanteeserva ja seni paistab silma pigem naabervalla poolne tee-ehitus.

Mööda vana Tartu maanteed Elvast Vapramäe poole liikudes märkab ehitustöid. Sellest annavad teada vastavad liiklusmärgid ja piirangud. Teekatte uuendamisega tegemist ei ole, käsil on hoopis kergliiklustee ehitamine. Paraku toimuvad tööd Nõo valla territooriumil. Elva poolses otsas valitseb vaikus ja Kulbilohu ning Peedumäe rahvas peab kõndima piki paljukannatanud autotee peenart nii kui muistegi.

Fotod: Vambola Paavo. Elva poolses otsas peab kergliiklustee valmimist ootama veel aasta.

Nõo vallavanem Rain Sangernebo kinnitab, et kergliiklustee rajamisel püsitakse  graafikus. ”Tegemist on 10,6 kilomeetri pikkuse lõiguga, mis algab Nõo aleviku keskelt ja lõpeb veidi enne Elva piiri,” selgitab vallavanem Sangernebo. “Lasime kohe projekti koostada kui kergliiklustee rajamine päevakorda kerkis. Elva valla poolses otsas valitseb vaikus. Nemad tulevad järgmise aasta suvel meile vastu. Siis on kogu tee Nõost kuni Elvani valmis.”

Elval tuleb rajada teed  kahe kilomeetri ulatuses. “Meie eesmärk oli rajada see tee kiiresti valmis. Kui projekt osutus abikõlbulikuks, polnud mõtet oodata. Ligi 1,5 miljonit eurot tuli projektipõhiselt vallale välisvahenditest, omalt poolt panime juurde natuke rohkem kui 10 protsenti. Kui järgmisel aastal pidulikult Elvaga kokku saame, on uue tee pikkuseks ligi 14 kilomeetrit,” rääkis Sangernebo.

Nõo-Vapramäe-Elva kergliiklustee ehitustööd algasid eelmise aasta II poolel. Hetkel on teetamm ette valmistatud. “Nõo poolt algavad varsti asfalteerimistööd. Jaanipäevaks on tee kahe kolmandiku osas asfalteeritud,” ütles Nõo vallavanem.

Suve keskpaigaks on Nõost algav kergliiklustee kuni Elva piirini asfalteeritud.

Näita rohkem

Seotud artiklid

Üks kommentaar

KOMMENTAARIUM

Back to top button