UUDISED

MIDA ON KOROONAVIIRUS MAIKUU JOOKSUL TEINUD TARTUMAAL?

Terviseameti andmed näitavad, et mai jooksul on koroonaviiruse levik Tartumaal oluliselt peatunud. Maakonnas koos Tartu linnaga on maikuu jooksul seni SARS-CoV2 positiivse testitulemuse andnud kuus inimest, sagedasemad positiivsed testitulemused jäid kuu keskpaika.  

Tartumaa viimasest positiivsest viirusetestist on möödas pea kaks nädalat, Terviseamet teatas ühest tuvastatud viirusekandjast 17. mail. Päev varem, 16. mail teatati kahest positiivsest viirusetesti tulemusest. Ka 15. mail oli Tartumaal kaks positiivset testijuhtumit. Enne seda oli pikem paus – teatati ühest positiivsest testist 5. mail. Vähemalt kaks maikuist viirusesse nakatumisjuhtumit läheb ühe erapeo arvele.

Vahetult enne maid, 30. aprillil teatati kolmest koroonaviiruse juhtumist Tartumaal. Kaks kuud tagasi, märtsi lõpupäevil haigestus Tartu maakonnas iga päev üks-kaks inimest, seega on epideemia hoog märgatavalt pidurdunud.

Kui vaadata kogu viirusperioodi kinnitatud haigusjuhtude arvu 10 000 elaniku kohta, siis siin on Tartumaa keskmike seas – haigusjuhte (7,1) on oluliselt vähem kui näiteks Saaremaal (vastavalt 166,4) või ka Võrumaal (24,3), mõnevõrra vähem kui Harjumaal (11,6), ent selgelt rohkem kui väiksemates maakondades (Valgamaal 3,2).

Haigestumisjuhtumeid 10 000 elaniku kohta. Allikas: Terviseamet

Tartu maakonnas kokku on haigestunuid kogu epideemia jooksul olnud 108, samas kui väiksemal Pärnumaal oli neid 144, kogu Valga maakonna peale oli haigusjuhte aga vaid üheksa.

Viimase ööpäeva jooksul kogu Eestis positiivse testi andnud neli inimest olid kõik sisse kirjutatud Harjumaale. Eestis on seni tehtud kokku rohkem kui 83 000 esmast testi. Üle Eesti on viirusesse surnud 68 inimest.

Terviseamet tuletab meelde, et hoolimata eriolukorra lõppemisest tuleb haigust COVID-19 põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 leviku vältimiseks endiselt nii hoolikalt käsi pesta, haigena koju jääda kui kaaskodanikele piisavalt hingamisruumi jätta. Koroonaviirus levib nakkuslikult inimeselt tervele eelkõige lähikontakti teel. Lähikontaktiks loetakse olukorda, kus inimesed on 15 minuti vältel teineteisele lähemal kui 2 meetrit.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button