UUDISED

MART HELME ELVAS ERAKONNA SUVEPÄEVADEL: MARTINI PADRUNIVÖÖS ON HÕBEKUULIDEGA PADRUNID

Eile ja täna pidas Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) Elvas, Tartumaa Tervisespordikeskuses suvepäevi, kuhu oli registreerunud erakonna teatel ligi 600 inimest. Suvepäevadel pidasid emotsionaalsed kõned nii senine esimees Mart Helme kui hiljuti uueks esimeheks saanud Martin Helme, kellest esimene kinnitas, et EKRE on hävitamatu erakond ja teine kutsus üles igal pool Eestis kohalikele valimistele oma nimekirjadega välja minema.

Senine esimees Mart Helme kinnitas, et ta pole ei vana ega väsinud ega kao esimehe kohalt taandudes kusagile. Vastastena mainis ta erinevaid laimukampaaniaid ja bürokraatia vastupanu muutustele. „See, mida me näeme ja tunneme praegu Eestis toimumas, on ju raevukas vihareaktsioon sellele, et me oleme nii elujõuline, nii tugev, nii sihikindel ja nii hävitamatu erakond. Me oleme hävitamatu erakond!“ kinnitas Mart Helme publikule, andes ühtlasi mõista, et EKREl on valitsuses hea positsioon ja ühtegi rahandusotsust ilma nendeta valitsuses vastu ei võeta.

„Meil on olemas padrunivöö. Seda kannab nüüd Martin. Ja seal padrunivöös on hõbekuulidega padrunid. Me paneme need hõbekuulidega padrunid rauda, kui tuleb järgmine kampaania, järgmised kampaaniad. Ja uskuge mind – me tabame täppi ja võtame maha terve hulga neid, kes arvavad, et nad on puutumatud, et nad võivad siin riigis teha, mida iganes, sest nende selja taga on süvariik. Ei ole! Karistamatuid, ei ole. Surematuid, ei ole. Hõbekuuliga saab kõigi vastu!“ rääkis Mart Helme.

Uus EKRE esimees Martin Helme pühendas energiat kuulajaskonna vaktsineerimisele vaenulike sõnumite suhtes. Ta osutas, et mürgel, mis Eesti meedias on toimunud viimasel nädalal, kajastab õige mitmete erinevate seltskondade ühishuvi EKREt tümitada. „Tegemist on süvariigi tervitusega mulle erakonna esimeheks saamise puhul,“ diagnoosis Martin Helme. „Tegemist on katsega nurjata või halvata selle valitsuse ja konkreetselt minu kui rahandusministri tegevus rahapesu valdkonnas. Tegemist on katsega määrida ära ja naeruvääristada kõike, mida meie ette võtame.“

Uus esimees ja rahandusminister soovitas vaenulikku meediat boikottida, osutades, et see teeb neile rohkem haiget kui EKREle. „Ärge lugege Delfit! Ärge andke neile oma klikki! Ärge ostke sealt reklaami! Meie poliitikutele – ärge andke neile intervjuusid, nad ei ole ajakirjanikud, see ei ole meedia. Uskuge mind, see teeb neile haiget. See teeb neile palju rohkem haiget, kui te arvata oskaksite. Ja ma ütlen, see teeb neile rohkem haiget, kui see nende sopp, mida nad iga päev meie suunas loobivad, meile teeb. Nii et me ei ole ebavõrdses võitluses,“ sõnas Martin Helme.

“Eesti poliitika koosneb – ühel pool meie, teisel pool kõik teised. Nii ta on ja nii ta jääb,” oli Martin Helme kõne sõnum.

Väärinfo eest hoiatamisele järgnesid üleskutsed valmistuda kohalikeks valimisteks ja hoida erakonnasisest ühtsust. „Selle aasta lõpuks peab kõikides neis osakondades olema tehtud ära esmane lahinguplaan kohalikeks omavalitsusteks. Meie soov on välja minna igal pool oma nimekirjadega. Ma saan aru, et on kohti, kus see võib-olla ei õnnestu, aga need peavad olema erandiks,“ rääkis Helme, tuues ühtlasi välja, et kõikvõimalikud erakonnasisesed ühendused, mis õhutavad lahkhelisid, peavad jääma kõrvale.

„Olukord on üldiselt ikkagi selline, et Eesti poliitika koosneb – ühel pool meie, teisel pool kõik teised. Nii ta on ja nii ta jääb, ega see ei muutu. Ja see tähendab seda, et meie tugevus peab seisnema meie ühtsuses. Meie ei saa endale lubada erakonnasiseseid ühendusi, kes hakkavad arutama selle üle, kas mitte me peaksime üle parda viskama oma senised maailmavaatelised seisukohad ja muutma kurssi, et protsenti parandada. Sellist asja meil juhtuda ei saa,“ kõneles Helme.  

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button