SPORT

MARIKA SAAR ELVA STAADIONI ROHTUMISEST: KÄIGE ROHKEM JOOKSMAS!

Käige rohkem jooksmas, soovitas Elva spordivaldkonna juhtimise eest vastutav abivallavanem Marika Saar Rõngus peetud valimisdebatil vastuseks küsimustele, miks Elva staadioni jooksurada jätkuvalt rohtub. Saare vastustest tuli vaheldumisi välja nii väide, et staadion enam ei rohtu kui ka see, et ta rohtub edasi, kuna otsitakse head pikemaajalist lahendust.

Eileõhtusel Elva valla valimisdebati lõpuosas kerkis esile küsimus, miks paljuräägitud elurikkust edendatakse Elva valla spordiplatsidel. „Meie valla staadionid on elurikkust täis. Elva jooksurada on rohtumas. Olen näinud Rannu staadionit rohtumas, kaugushüppekastid on ohakat täis. Kas see on see koht, kus seda elurikkust tagada ja mis on plaanid selles osas?“ oli küsimus publikust, mille esitas Raimond Pihlap Isamaast, kes on ka varem tõstatanud staadionide seisukorra küsimuse.   

„Mulle tundub, et te olete väga-väga ammu käinud nendel staadionidel. Seda teemat pole ammu olnud,“ pareeris abivallavanem Marika Saar (Sinu Elva Vald). „Eelmisel aastal said Rannu-Puhja staadionide jooksurajad uue katte ja Elva linna ootab kohe uue katte panemine ees. Kindlasti spordiobjektid on väga olulised, neid hooldatakse regulaarselt. Meil on selleks olemas eraldi inimene, haldusjuht, kes kogu selle teemaga tegeleb. Seda ohtu enam ei ole, et midagi rohtuks. Vastupidi, kasutage aktiivselt!“

Järgnesid täpsustavad küsimused, miks Elva staadion edasi rohtub ja miks hooaja jooksul pole jooni maha tõmmatud ega heina jooksurajalt kõrvaldatud.

„Elva linna staadionit ootab ees väga-väga suur rekonstrueerimise projekt ja sellest saab kõige ägedam staadion siinpool piirkonnas,“ kinnitas Saar, osutades, et Elva osas otsitakse lahendust. „Selle pärast rohtub, et hetkel ei ole võimalusi selle kordategemiseks. Selle pärast, et me vaatame praegu, missugune lahendus oleks kõige parem, et mitte teha tühja tööd, et mitte lihtsalt kulutada raha, vaid oleks mõtte sellel raja kordategemisel, mis kestab natuke pikemalt kui on heinakasvamise aeg. See saab korda, need lahendused on olemas.“ Jätkuküsimusele staadioni raja korrashoiu kohta soovitas abivallavanem Saar vastuseks: „Käige rohkem jooksmas!“ Raimond Pihlap edastas toimetusele oma fotod staadioni seisukorrast septembri keskpaigas.

Taustaks: juuli lõpul toimus Elva staadioniraja silumine, rajajooned aga, mis varasematel aastatel tavalised ja pidevad, tekkisid tänavu staadionile aga alles vahetult enne septembri lõpu Elva meistrivõistlusi.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button