UUDISED

LENDTEATEATER TOOB IGAL ADVENDIPÜHAPÄEVAL ELVA KESKVÄLJAKULE KOGUPERE-JÕULULAVASTUSE

Koroonaviiruse puhang ei ole mõjutamata jätnud ka teatrit – Elva LendTeater on pidanud mitmed etendused rahva hirmu tõttu ära jätma ning proove tehakse väikeste koosseisudega. Siiski tuuakse advendipühapäevadel keskväljakul elvalasteni kogupere-jõululavastus. Seega on esimene etendus kavas juba sel pühapäeval, 29. novembril.

LendTeatri asutaja Airé Pajuri sõnul on inimestel hirm teatrisse tuleku ees suur, olenemata sellest, et vaatajaid varustatakse maskidega ning paigutatakse saali hajutatult. Koroonahirmus on nad mitmed planeeritud etendused Eesti erinevais paigus pidanud kutsujate palvel ära jätma – nende sõnul ei julge inimesed etendusi vaatama tulla. Kuna kõik jõulupeod on soovitatud ära jätta, siis on märgatavalt kahanenud ka detsembrikuised esinemised.

„Teatrimajas praegu etendusi ei toimu – ootame olukorra leevenemist. Proove teeme väikeste koosseisudega – suurema näitlejate arvuga proove hetkel ei tee,“ kommenteerib Pajur LendTeatri praegust tegevust.

LendTeater ootab vaatajaid Elva keskväljakule igal advendipühapäeval kell 15.

Hetkel tegeletakse LendTeatris lavastuste ettevalmistamisega. Nimelt tuuakse igal advendipühapäeval kell 15 Elva linnaväljakule väike kogupere-jõululavastus. Igal pühapäeval on erinev jõululavastus, kus samad tegelased toimetavad ning need on vaadatavad nii eraldiseisva etendusena kui ka järjena. Viimane etendus toimub 20. detsembril kell 15 Elva keskväljakul. Jõuluetendused on osa SA Elva Kultuur ja Sport poolt korraldatavatest advendiüritustest.

Näita rohkem

Seotud artiklid

Üks kommentaar

KOMMENTAARIUM

Back to top button