UUDISED

LEELO SUIDT: RANNAHOONE ON ELVALASTE AMMUNE SUUR UNISTUS

Verevi rannahoone on elvalaste ammune suur unistus, põhjendab volikoguliige ja kunagine pikaaegne Elva linnavolikogu esimees Leelo Suidt, miks ta eile vallavolikogus ehitusala laiendava detailplaneeringu vastuvõtmise poolt hääletas. Vallavolikogu haridus- ja noorsootöökomisjoni juhtiv Suidt on valmis tervitama Verevi randa ka Pühajärve-stiilis spaad.

Suidt ei arva, et Elva inimestele rannahoone tõttu liiga vähe rannaala jääks: „Nägin projekti pealt, seal ei ole väga suuri vähenemisi, seda enam, et seal on see niinimetatud kohvik. Mina olen nostalgitseja ja ütlen, et vanasti oli ka rannahoone restoran ja kui midagi sellistki tuleb, et ujulat ei saa, siis ka rannahoone oleks tore,“ rääkis Suidt.

„Mina olin poolt väga lihtsalt põhjusel. Meil on vaja hakata teada saama, kas ja kuidas me saame rannahoone Verevile teha,” selgitas volikogu liige. “Arhitektuurikonkurss on vaja välja kuulutada ja kõige tähtsam küsimus, kas üldse on meil kuskilt tulev firma, kes teeks. See on elvalaste vana suur unistus olnud. Aastaid on erinevad võimud ja valitsused seda lubanud,“ argumenteerib Leelo Suidt.

„Selge on see, et vallal endal praegu seda raha ei ole. Isegi kui sinna tuleks elementaarne Pühajärve-sarnane spaa, siis mina toetaks seda igati. Verevi järvele on tehtud juba vastavad uuringud ja praegugi on vallal koostamisel projekt, et veel kord Verevi järv läbi vaadata. Alustame nullist, kui me oleks eile vastu võtnud, siis me ei olekski millestki edasi liikuda saanud ega uurinud, kas on üldse ehitajat, milline ehitus, kui suur. Loomulikult ma toetasin,“ räägib Leelo Suidt.

„Mina ei näe praegu probleemi, sest keegi ei hakka homme kaevama, keegi ei hakka reostama ega kohe midagi toimetama. Keegi ei hakka tegema otsuseid, mis tulevikus tugevalt saastama hakkaks,“ kinnitas Suidt veendunult.

Detailplaneering läks 29-kohalises volikogus läbi 16 poolthäälega. Ehitusalune pind oleks projekti kohaselt ligi 1900 ruutmeetrit ja kriitikat on tekitanud asjaolu, et liivarand kahaneb kohati mõneteisele meetrile. Lubatud on ehitada kuni kolmekorruseline hoone. Kriitikud on osutanud veel, et ehkki kavandatav hoone oleks ranna jaoks liiga suur, oleks ta mitmeotstarbelise veekeskusena liiga väike ja spaa-elemente jääks sinna ujula kõrval tulenevalt ruumipiiranguist liiga vähe. Vastu võetud detailplaneering esitatakse rahandusministeeriumile ning keskkonnaametile esitatakse taotlus ehituskeeluvööndi vähendamiseks.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button