UUDISED

KRIIS TOOMPEAL: KAS ELVA PEAB HAKKAMA UUT VALLAVANEMAT OTSIMA?

Jüri Ratase juhitud valitsuse tagasiastumine ja uue valitsuse loomiskõnelused Reformierakonna ning Kaja Kallase eestvedamisel võivad jätta Elva vallavanemata, sest Toomas Järveoja on Riigikogu asendusliige. Kui praegune Riigikogu liige ning endine Tartu ja Elva linnapea Urmas Kruuse peaks Riigikogust siirduma tööle vabariigi valitsusse, seisab Järveoja valiku ees, kas minna Toompeale rahvasaadikuks või siis sellest võimalusest loobuda ja jätkata Elvas.

Kruuse on varem pidanud kaks korda ministriametit, seda nii tervise- ja tööministri kui ka hiljem maaeluministrina. Seega on tal vajalik valitsustöö kogemus olemas. Küsisime vallavanem Toomas Järveojalt, kas ta oleks valmis võimalusel Riigikogusse minema. Järveoja vastas, et ei oska veel öelda ning ei kommenteeri hetkel antud teemat. Uue valitsuse loomine ja selle koosseis peaks selgeks saama hinnanguliselt lähima kahe-kolme nädalaga.

2019. aasta Riigikogu valimistel said Reformierakonnast Riigikokku Tartu- ja Jõgevamaa valimisringkonnast Urmas Kruuse ja Valdo Randpere, Toomas Järveoja jäi nimekirja kolmanda tulemusega (1494 häält) esimesena alla joone.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button