UUDISED

KOROONAVIIRUSESSE ON NAKATUNU EESTIS 204 INIMEST

Tänase seisuga on uude koroonaviirusesse nakatunud üle Eesti 204 inimest. Üks viirusehaige on ka Elvas. Teda hospitaliseeritud ei ole. Mees viibib kodus.

Riigi terviseameti tänase seisuga on koroonaviirusesse nakatunud üle Eesti 204 inimest ja see arv muutub pidevalt. Ööpäevaga lisandus juurde 35 uut nakatunut. Sellised numbrid öeldi välja tänasel pressikonverentsil. „Tegemist on kergete sümptomitega ning inimesed põevad selle läbi püstijalu, endalegi märkamata,” tõdes Terviseameti erakorralise meditsiini juht Martin Kadai. Tema sõnul on riigis sisseviidud piirangud andnud tulemusi. Praegu tegeldakse viiruse leviku tõkestamisega maakondades.

Valitsus piirab piiriületust ja riigipiiridel viiakse alates 17. märtsi keskööst sisse range kontroll. Eestisse on õigus tulla siin elavatel kodanikel ja nendel välismaalastel, kes omavad siinset elamisluba. Riiki pääsevad ka rahvusvahelisi kaubavedusid tegevad veokid. Rahvusvaheline bussiühendus Tallinnast Riiga, Vilniusesse, Moskvasse ja Peterburi on katkenud. Kaug-ja rahvusvahelistel liinidel opereeriv bussifirma Lux Express kärbib alates 17. märtsist väljumisi Tallinna-Tartu liini. Ära jäävad kõik senised pooltunni väljumised. Täistunni väljumised kahe linna vahel esialgu jäävad. riiklik rongifirma Elron ei ole teatanud reiside ärajätmisest Tartust Tallinna, Elva ja Valka. Täpset infot rongiliikluse kohta saab www.elron.ee

Välisministeerium kutsub kõiki hiljemalt homme keskööks Eestisse tagasi pööruma, riik läheb lukku. Mujalt tulijad pannakse kaheks nädalaks garantiini.

Tänasest töötab üleriigiline nõuandetelefon 1247 ja sellele saavad inimesed helistada koroonaviiruse kohta.

Praegu palub siseministeerium pulmad, sünnipäevad ja matused pidada kitsas pereringis, takistamaks nii võimalikke kontakte ja viiruse levikut. Kui kellelgi peaks omastest tulema välisriigist matustele siis inimene saab selleks viisa. Selle väljastab asukohariigis Eesti konsulaaresindus. Koolides on digiõppele üleminek tekitanud esimesed probleemid. Elva Gümnaasiumi direktori Tarmo Posti sõnul nemad e-kooli ei kasuta. “Meil on internetikeskkond Studium ja see töötab. Väikseid probleeme oli aga nüüd on kõik korras. Paljudes teistes koolides, kus on kasutusel laialt levinud e- kool olid serverid maas ja esines häireid.” Koolijuhtide sõnul ei saa praegu keskenduda õpitulemustele, oluline on kaugõpe korda saada. Pole häbi kui mõnede teadmistega praegu hätta jäädakse.

Näita rohkem

Seotud artiklid

KOMMENTAARIUM

Back to top button